Leśna edukacja
Fundamentem człowieka, o którym często zapominamy, jest jego fizyczna bliskość z przyrodą. To właśnie ona stanowi życiodajne otoczenie. Dzieci w sposób naturalny dążą do kontaktu z naturą, zaspokajając w ten sposób drzemiące w nich pierwotne potrzeby. To dorosły w „dobrej wierze”, chcąc zapewnić bezpieczne warunki rozwoju, limituje ten kontakt. Warto sobie zatem uświadomić czym jest „las” dla dzieci, a tak naprawdę dla każdego z nas.

Czym jest leśna edukacja?
Poznaj lepiej leśną edukację!

Nasza oferta
Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy!
Czym jest leśna edukacja?

W Polsce coraz częściej mówi się o leśnych przedszkolach, rzadziej jeszcze o szkołach. Można już zobaczyć wspaniałe zdjęcia dzieci zanurzonych w przyrodę.
Czym tak naprawdę jest ten sposób rozwoju dzieci? Czy jest to tylko moda, czy pilna potrzeba?
To jedno z ważniejszych pytań, jakie warto sobie zadawać i to nie tylko w kontekście poszukiwania sposobów na zmianę w edukacji, ale przede wszystkim w świetle tworzenia dobrego otoczenia edukacyjnego do prawidłowego rozwoju dzieci.
Poznaj naszą ofertę!
Na świecie od wielu już lat rozwijane są przedszkola i szkoły, które stwarzają warunki do tego, aby dzieci znaczną część czasu przeznaczonego na edukację spędzały pod gołym niebem. W Polsce proces ten tak naprawdę dopiero się rozpoczął.
Ty również możesz stać się częścią tego ruchu. Jak to zrobić? Od czego zacząć? Jak znaleźć sprzymierzeńców pomysłu?
Na te i wiele innych pytań i wątpliwości możemy wspólnie odpowiedzieć w trakcie prowadzonych przez nasz szkoleń, warsztatów, mentoringów czy superwizji, dzięki którym możesz rozwinąć lub wdrożyć program leśnej edukacji w swoim przedszkolu, szkole czy ośrodku edukacyjnym.

Leśnej Edukacji
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Jesienną Szkołę Leśnej Edukacji, która odbędzie się w terminie 27 – 29 października 2023 roku w Krzyżowej!

Edukacji
Szkoła Leśnej Edukacji, to cykl szkoleniowy, który obejmuje 4 zjazdy tj. 16 dni szkoleniowych oraz indywidualne konsultacje w trakcie trwania szkoły. Szkolenie jest zorganizowane w formie warsztatów terenowych z wprowadzeniem teoretycznym i działaniami praktycznymi.

i superwizja
To czas na spotkania indywidualne lub zespołowe z superwizorem — czyli osobą, która dzięki wiedzy oraz wcześniej zdobytemu doświadczeniu, pomaga doskonalić warsztat leśnego edukatora.
Gdzie działamy?
Miejsca wdrażające leśną edukację, które korzystają z oferty programowej oraz doświadczenia zespołu leśnej edukacji w Fundacji Królowej św Jadwigi.
Publiczna Szkoła Podstawowa w Milanówku
MMS Grodzisk Mazowiecki
MMS Ostrów Wielkopolski
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Tiramisu w Krakowie
Publiczne Przedszkole nr 12 w Jastrzębiu Zdroju
MMS Kęty
MMS Przyłęków
MMS Koszarawa Bystra
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Skrzydła w Lublinie
Niepubliczne Przedszkole Językowe Bursztynek w Lublinie
Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Cogito w Żywcu
Szkoła Podstawowa Montessori w Kowalach k. Gdańska
Co jeszcze warto wiedzieć o leśnej edukacji?


Bądź na bieżąco!
Jeśli chcesz się dowiedzieć o nadchodzących wydarzeniach, które organizujemy w całej Polsce, koniecznie zapisz się do newslettera. Zadbamy o to, aby docierały do Ciebie tylko najważniejsze wiadomości!