Małopolska - Kęty

Jesteśmy szkołą

przyjazną ED!

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Fundacji Królowej Świętej Jadwigi i Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Fundacji Królowej Świętej Jadwigi w Kętach powstały w odpowiedzi na potrzeby rodzin edukujących dzieci w domu na terenie całej Małopolski. Obie szkoły, podobnie jak wszystkie placówki prowadzone przez Fundację, są bezpłatne.

Jak wspieramy naszych uczniów?

Uważamy, że system edukacji powinien być dopasowany do wymogu czasów, w jakich żyjemy. Powinien dawać takie rozwiązania, które pozwolą wydobyć z dzieci ich prawdziwy potencjał i pomogą im rozwijać się w zgodzie z indywidualnymi potrzebami.

Staramy się mocno poszerzać i pogłębiać możliwości, jakie dajemy rodzinom kształcącym dzieci w domach. Chcieliśmy, by edukacja domowa w naszych szkołach oznaczała nie tylko egzaminy końcoworoczne. Dlatego ciągle tworzymy nowatorskie rozwiązania, które mają pomagać zarówno dzieciom, jak i rodzicom na tej wciąż mało popularnej ścieżce edukacji.

Uważamy, że system edukacji powinien być dopasowany do wymogu czasów, w jakich żyjemy. Powinien dawać takie rozwiązania, które pozwolą wydobyć z dzieci ich prawdziwy potencjał i pomogą im rozwijać się w zgodzie z indywidualnymi potrzebami.

advanced divider

Egzaminy końcoworoczne

Podczas egzaminów chcemy poznać pasje, jakie rozwijają nasi uczniowie, ale też zrozumieć i pomóc rozwiązać problemy, na jakie natrafili podczas nauki. Na platformie Twój MMS zamieściliśmy wymagania edukacyjne oraz inne materiały, które pomogą w kształceniu dzieci w trybie edukacji domowej oraz pomogą w przygotowaniu do egzaminów.

Egzamin końcoworoczny składa się z dwóch części:

 • egzaminu ustnego,
 • egzaminu pisemnego.

Więcej informacji dotyczących egzaminów znajdziesz na stronie poświęconej egzaminom.

Dowiedz się więcej...

Pracownia Montessori

Pracownia Montessori to jedno z naszych małopolskich spełnionych marzeń! Stworzyliśmy przestrzeń, która w mądry i przyjazny sposób służy wsparciem naszym najmłodszym uczniom i ich rodzicom.

Pracownie prowadzą wykwalifikowani pedagodzy: pedagog metody Montessori i pedagog specjalny. Pod ich uważnym i ciepłym spojrzeniem rozwijają się talenty i kompetencje pracujących z nami dzieci.

W czasie spotkań w pracowni dzieci mają przede wszystkim okazję do indywidualnej pracy z materiałem Montessori (plan pracy oraz materiały dostosowujemy do aktualnie pojawiających się potrzeb i zainteresowań dzieci). Uczniowie sami podejmują decyzję, z czym będą pracować. Ta wolność służy przede wszystkim uczeniu się organizacji pracy własnej i dokonywaniu wyborów, które wspierają dalszy rozwój, zaspokajają ciekawość, uczą odwagi wchodzenia w nieznane. 

Oprócz pracy z materiałem uczniowie biorą udział w lekcjach ciszy, wzajemnych wystąpieniach na forum (gdzie nabywają umiejętności radzenia sobie z silnymi emocjami, wystąpieniami publicznymi, prezentacją własnych zainteresowań i kształtowaniu konstruktywnej krytyki). Nie brakuje też na co dzień eksperymentów i doświadczeń. 

Nasza Pracownia to również cudowny czas na bycie w grupie i nawiązywanie relacji. Tworzymy wspólnie projekty, dzielimy się pasjami i inspirujemy nawzajem. 

Nasze grupy są mieszane wiekowo.

Zajęcia odbywają się regularnie co tydzień (w poniedziałki i czwartki), począwszy od października.

Zapraszamy do zapisów przez Twój MMS.

Dowiedz się więcej...

Warsztaty rozwojowe "Daj sobie czas!"

Od października 2023 r. ruszają u nas warsztaty rozwojowe i psychoedukacyjne dla młodzieży! Spotykamy się w kameralnych grupach (do 12 osób).  Mają one charakter zamknięty, aby uczestnicy czuli się w nich bezpiecznie i swobodnie, poznając siebie nawzajem i dzieląc się swoim światem z innymi ❤️

Grupa to świetne środowisko, aby przyjrzeć się samemu sobie i swoim sposobom wchodzenia w relacje. Doświadczyć zrozumienia u innych i nieraz z ulgą przekonać się, że „oni też tak mają”. Tematy spotkań i ćwiczenia prowadzący dobierają w odpowiedzi na ujawniające się potrzeby członków grupy. Będzie sporo gier i zabaw społecznych oraz dużo przestrzeni do rozmowy i wzajemnego poznawania się.

Zajęcia prowadzą psycholog i socjoterapeuta.

Dla kogo są warsztaty?

 • Dla osób, które szukają miejsca w grupie rówieśniczej, ale nie zawsze potrafią znaleźć się w niej 
 • Dla osób, które mają trudności w nawiązywaniu / utrzymywaniu relacji
 • Dla osób, dla których emocje to nie lada wyzwanie
 • Dla każdego, kto szuka dla siebie zrozumienia i akceptacji 

Co robimy?

 • Rozwijamy umiejętności tworzenia relacji rówieśniczych
 • Budujemy poczucie sprawczości i pewności siebie
 • Odkrywamy swoje mocne strony i zasoby
 • Rozpoznajemy te słabsze i pracujemy nad ich wzmocnieniem 😉
 • Spędzamy czas w grupie 🤗

Spotykamy się od października 2023 r. do lutego 2024 r., co dwa tygodnie.

Ze względu na rozwój procesu grupowego udział w zajęciach wiąże się z zobowiązaniem do regularnego uczestniczenia w spotkaniach. 

Serdecznie zapraszamy!

Dowiedz się więcej...

Kurs SCIENCE

To już druga odsłona kursu SCIENCE, jaką przygotowaliśmy dla uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej. Zachęceni popularnością cyklu w zeszłym roku i efektami, jakie on przyniósł uczestnikom w trakcie egzaminów, również w tym roku otworzyliśmy edycję bloku spotkań powtórzeniowo-konsultacyjnych z chemii oraz fizyki.

Zajęcia prowadzą nauczyciele przedmiotu. 

Cykl 8 cotygodniowych spotkań dla poszczególnych poziomów edukacji pomyślany jest jako impuls mobilizujący do wcześniejszego podejścia do egzaminów z tych nowych i nierzadko będących sporym wyzwaniem przedmiotów. 

Uczestnicy przychodzą na zajęcia zaznajomieni wstępnie z proponowanym przez prowadzącego materiałem. Na spotkaniu mają okazję dopytać o to, co pozostaje dla nich niejasne, przećwiczyć z nauczycielem rozwiązywanie zadań, w tym tych z puli 50 pytań. Niebagatelnym plusem tych spotkań są doświadczenia i eksperymenty, utrwalające teoretyczną wiedzę. No i oczywiście – świetna atmosfera pracy i zabawy!

Zapisy przez Twój MMS. 

Zapraszamy!

Dowiedz się więcej...

Rekrutacja

Wyślij dokumenty

Wyślij dokumenty

Prześlij dokumenty na adres Biura Szkół Fundacji. Sprawdzimy ich kompletność i upewnimy się, że wszystko się zgadza.
Direction Arrows
Krok 2
Odbierz zgodę i legitymację

Odbierz zgodę i legitymację

W ostatnim kroku otrzymasz informację o przyjęciu, decyzję Dyrektora Szkoły oraz legitymację szkolną.
Krok 3
Szkoła podstawowa - formularz, dokumenty i szczegóły

Niewiele zabrakło...

Nasza szkoła niestety nie ma już wolnych miejsc.
 
Jednak nic straconego!
Możesz zapisać się do dowolnej szkoły MMS, w której są jeszcze wolne miejsca!
 
W ramach obowiązujących przepisów uczeń może korzystać z oferty wszystkich naszych szkół, a nauczyciel wybranej szkoły egzaminuje Cię tam, gdzie zapiszesz się na sesję, za wyjątkiem egzaminów Państwowych, które musisz zdawać w miejscu wyznaczonym przez macierzystą szkołę.

Zobacz szkoły, do których rekrutujemy:

Zachodniopomorskie

Liceum - formularz, dokumenty i szczegóły

Niewiele zabrakło...

Nasza szkoła niestety nie ma już wolnych miejsc.
 
Jednak nic straconego!
Możesz zapisać się do dowolnej szkoły MMS, w której są jeszcze wolne miejsca!
 
W ramach obowiązujących przepisów uczeń może korzystać z oferty wszystkich naszych szkół, a nauczyciel wybranej szkoły egzaminuje Cię tam, gdzie zapiszesz się na sesję, za wyjątkiem egzaminów Państwowych, które musisz zdawać w miejscu wyznaczonym przez macierzystą szkołę.

Zobacz szkoły, do których rekrutujemy:

Kontakt

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Fundacji Królowej Świętej Jadwigi i Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Fundacji Królowej Świętej Jadwigi w Kętach.

Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego,
Wicedyrektor ds. edukacji domowej w Szkole Podstawowej
Joanna Frycz
[email protected]

ul Żwirki i Wigury 27
32-650 Kęty

Biuro Szkoły

Telefon

+48 33 445 45 33 wew. 507

Adres

Koszarawa 675

34-332 Koszarawa

Co jeszcze warto wiedzieć o edukacji domowej?

Jeśli zastanawiasz się, czy edukacja domowa to dobre rozwiązanie dla Ciebie i Twojego dziecka, zapoznaj się z poniższymi materiałami. Powstały one na bazie naszych codziennych, wieloletnich doświadczeń. Chcemy wierzyć, że będą one dobrą inspiracją do podjęcia decyzji dotyczącej przejścia na edukację domową!

Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz się dowiedzieć o nadchodzących wydarzeniach, które organizujemy w całej Polsce, koniecznie zapisz się do newslettera. Zadbamy o to, aby docierały do Ciebie tylko najważniejsze wiadomości!

36 pytań o edukację domową

Masz pytania? Mamy odpowiedzi!

Przejdź do filmu i poznaj odpowiedzi na 36 najczęściej zadawanych pytań o edukację domową w Małopolsce!