Wspieramy uczniów i rodziców w edukacji domowej

Odkryj indywidualną ścieżkę rozwoju dziecka, która uwzględni jego indywidualne potrzeby i zainteresowania.

Od ponad 20 lat prowadzimy szkoły wspierające rodziców i dzieci uczące się w modelu edukacji domowej. Nasza przygoda na tym polu rozpoczęła się od niewielkiej szkoły we wsi Koszarawa Bystra. Dziś nasze placówki działają w 6 województwach i łącznie gromadzą kilka tysięcy uczniów!

Edukacja domowa jest jednym z elementów misji naszej Fundacji, którą jest prowadzenie dobrych, inspirujących i bezpłatnych szkół dla dzieci poszukujących swojej indywidualnej ścieżki rozwoju i chcących rozwijać swoje pasje i talenty.

Dołącz do nas!

Zobacz, jak zapisać się do naszych szkół!

Edukacja domowa - jak to działa?

Zasady funkcjonowania w edukacji domowej są proste. Po zapisaniu się do wybranej szkoły przyjaznej ED obowiązkiem ucznia jest zdawanie egzaminów końcoworocznych z każdego przedmiotu w danej klasie.

Tryb nauki w domu może być dowolny. Przygotowaliśmy materiały, które pomagają przygotować się do egzaminów, jednak sposób nauki zależy wyłącznie od ucznia i odpowiadających za niego opiekunów.

Uczniów w edukacji domowej obowiązują takie same egzaminy państwowe, jak uczących się w szkołach stacjonarnych. Obowiązują egzaminy ósmoklasisty oraz matura. 

Dodatkowo, co dla wielu osób nie jest oczywiste, każdy z uczniów w edukacji domowej otrzymuje legitymację szkolną.

Dołącz do nas!

Zobacz, jak zapisać się do naszych szkół!

Jak wspieramy naszych uczniów?

Uważamy, że system edukacji powinien być dopasowany do wymogu czasów, w jakich żyjemy. Powinien dawać takie rozwiązania, które pozwolą wydobyć z dzieci ich prawdziwy potencjał i pomogą im rozwijać się w zgodzie z indywidualnymi potrzebami.

Staramy się mocno poszerzać i pogłębiać możliwości, jakie dajemy rodzinom kształcącym dzieci w domach. Chcieliśmy, by edukacja domowa w naszych szkołach oznaczała nie tylko egzaminy końcoworoczne. Dlatego ciągle tworzymy nowatorskie rozwiązania, które mają pomagać zarówno dzieciom, jak i rodzicom na tej wciąż mało popularnej ścieżce edukacji.

Uważamy, że system edukacji powinien być dopasowany do wymogu czasów, w jakich żyjemy. Powinien dawać takie rozwiązania, które pozwolą wydobyć z dzieci ich prawdziwy potencjał i pomogą im rozwijać się w zgodzie z indywidualnymi potrzebami.

Poznaj nasze szkoły!

Wybierz szkołę, która Cię interesuje i poznaj lepiej jej ofertę dla rodzin z edukacji domowej!

Śląsk

Dolny Śląsk

Małopolska

Zachodniopomorskie

Wielkopolska

Mazowsze

Posłuchaj więcej...

200
+

lat doświadczeń

60

województw

50000
+

absolwentów

Co jeszcze warto wiedzieć o edukacji domowej?

Jeśli zastanawiasz się, czy edukacja domowa to dobre rozwiązanie dla Ciebie i Twojego dziecka, zapoznaj się z poniższymi materiałami. Powstały one na bazie naszych codziennych, wieloletnich doświadczeń. Chcemy wierzyć, że będą one dobrą inspiracją do podjęcia decyzji dotyczącej przejścia na edukację domową!

Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz się dowiedzieć o nadchodzących wydarzeniach, które organizujemy w całej Polsce, koniecznie zapisz się do newslettera. Zadbamy o to, aby docierały do Ciebie tylko najważniejsze wiadomości!