KS MMS Dendysski

Jesteśmy szkolnym dziecięcym, młodzieżowym klubem sportowym pracującym w ramach Fundacji Królowej Świętej Jadwigi przy szkołach Montessori w Beskidzie Żywieckim. Zrzeszamy młodych sportowców, nie tylko uczniów wspomnianych placówek przedszkolnych i szkolnych, ale również dzieci spoza nich. 

Misją Klubu jest zaszczepienie pasji do sportu i aktywności fizycznej, nauka trenowania i zdrowej rywalizacji, wykształcenie odpowiednich nawyków oraz profesjonalne przygotowanie motoryczne i ogólnorozwojowe, a także zadbanie o prawidłową postawę ciała i pełną sprawność ruchową naszych podopiecznych.

Zapewniamy profesjonalne przygotowanie ogólnorozwojowe prowadzone przez wykwalifikowanego trenera motorycznego.

Wiodącymi dyscyplinami Klubu są narciarstwo alpejskie oraz rowery – pumprack.

Pracujemy w oparciu o wzorce z zachodniej Europy zakładające wszechstronne przygotowanie sportowe dzieci i młodzieży, umożliwiające im wybór dowolnej specjalizacji w późniejszym wieku.

Zgodnie z tym wzorcem, nasi zawodnicy pracują na poszczególnych etapach:

  • Nauka trenowania
  • Trenuję, żeby trenować
  • Trenuję, żeby rywalizować
  • Trenuję, żeby wygrywać

Nasz roczny plan treningowy to w podstawowym wymiarze 10 miesięcy regularnych zajęć sportowych (2 lub 3 x w tygodniu: wtorek, czwartek, sobota lub niedziela). Jesienne i wiosenne szkolenia ogólnorozwojowe na hali sportowej, w terenie, na boiskach, rowerach oraz maksymalne wykorzystanie sezonu zimowego na treningi narciarskie, kilka obozów przygotowawczych na lodowcach przed sezonem startowym oraz letnie zgrupowania kondycyjne.

Prowadzimy zajęcia na każdym etapie zaawansowania w ramach 3 sekcji klubowych: przygotowawczej, sportowej i wyczynowej.

Każda z sekcji klubowych ma swoje cele i plan pracy na sezon treningowy:

Przygotowawcza

Przygotowawcza – wstęp do profesjonalnej pracy treningowej: nauka racjonalnego i systematycznego treningu, wdrożenie do obowiązkowości, samodzielności, odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i kolegów, przyzwyczajanie do wysiłku i koncentracji na wykonywanym zadaniu, skupienie na pracy ogólnorozwojowej, nauka podstaw techniki narciarskiej realizowana w oparciu o formy zabawowe i nierywalizacyjne, bez konieczności wyjazdów poza sezonem zimowym. Starty w zawodach jako urozmaicenie planu treningowego.

Sportowa

Sportowa – wszechstronne treningi ogólnorozwojowe oraz elementy treningu specjalistycznego ukierunkowane na narciarstwo alpejskie; dążenie do jak największej ogólnej sprawności fizycznej zawodników: doskonalenie zdolności motorycznych, gimnastycznych, koordynacyjnych, stabilizacji, siły i wytrzymałości. Jazda na nartach w każdych warunkach śniegowych i terenowych, nauka i doskonalenie techniki jazdy sportowej. Etap rywalizacji sportowej, treningi przygotowujące do startów w zawodach ligowych, pucharowych, amatorskich.

Wyczynowa

Wyczynowa – treningi całoroczne skoncentrowane na przygotowaniu do sezonu startowego w Pucharze Polski, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i międzynarodowych zawodach FIS. Treningi ukierunkowane i specjalistyczne, przeznaczone dla zawodników nastawionych na rywalizację sportową i dążenie do mistrzostwa. Współpraca z trenerem motorycznym, dietetykiem, fizjoterapeutą i psychologiem sportowym.

Kontakt i zapisy

Zachęcamy do zadawania pytań i zapisania dzieci do naszego klubu!

Zuzanna Koprowska

604 275 273

[email protected]

radosna postać witająca na stronie montessori mountain schools

Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz się dowiedzieć o nadchodzących wydarzeniach, które organizujemy w całej Polsce, koniecznie zapisz się do newslettera. Zadbamy o to, aby docierały do Ciebie tylko najważniejsze wiadomości!

premiera

Poznaj wyjątkowe historie

uczniów z edukacji domowej!