Leśna edukacja w MMS Wrocław

Co się u nas dzieje?

Bawimy się  geografią, poznajemy przyrodę oraz spędzamy dużo czasu na świeżym powietrzu. Rozpoznajmy chmury, rysujemy mapy, gramy w bingo drzewne, rozpalamy ognisko i robimy co nam w leśnej duszy zagra…

Edukacja leśna to zajęcia, na których uczniowie zdobywają wiedzę i umiejętności poprzez doświadczanie i eksplorację. Będąc blisko natury, w sposób bezpośredni poznają zjawiska przyrodnicze. Ważnym elementem tych zajęć jest również trenowanie uważności sensorycznej oraz umiejętności współpracy i działania w grupie. Dzieci mają ponadto okazję ćwiczyć podstawowe sprawności związane z przetrwaniem w terenie, jak choćby samodzielne rozpalenie ogniska. Są to zajęcia edukacyjne, ogólnorozwojowe, jednocześnie dające dzieciom wytchnienie i zapewniające odpoczynek dla ich często przestymulowanych układów nerwowych.

Poznaj nas lepiej!

Marta Maślanka – od dziecka włażąca na drzewa, wędrująca górskimi szlakami i ucząca się przyrody podczas rodzinnych i harcerskich wyjazdów. Pasję poznawania świata staram się przekazywać dzieciom i dorosłym na każdym kroku. Przyroda to dla mnie wytchnienie i spokój, odskocznia od codzienności ale i codzienność wplatana w zwykły dzień.

Karolina Pyka – Z wykształcenia jestem biolożką i psycholożką. Pracuję jako edukatorka leśna oraz instruktorka uważności dla dzieci programu “Kosmos i Kajo- Uważność w edukacji”. W zasadzie od początku moja droga zawodowa związana była z dziećmi – pracowałam w przedszkolu, poradni psychologiczno-pedagogicznej i szkole podstawowej. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci w edukacji domowej, którym na codzień z przyjemnością towarzyszę w odkrywaniu świata i rozwoju. Jestem ogromną entuzjastką alternatywnych form edukacji, a także życia blisko natury. Swobodny kontakt z naturą oraz podążanie za dzieckiem są moimi głównymi kierunkowskazami. Staram się również wspierać dzieci w radzeniu sobie z emocjami i stresem, uczę je sposobów samoregulacji, uważności na siebie i otaczający świat, aby potrafiły zachować wewnętrzny spokój i równowagę. Bliskie są mi idee rodzicielstwa bliskości, pedagogiki Marii Montessori oraz NVC. W wolnych chwilach czytam książki, spaceruję po lesie i uprawiam ogródek warzywny. Uwielbiam chodzenie po górach, kawę i olejki eteryczne.