Baranki

W grupach barankowych prowadzimy i wspieramy rodziców w rodzinnym przygotowaniu dzieci do przyjęcia sakramentów pierwszej spowiedzi i Komunii świętej.

W grupach barankowych tworzymy przestrzeń, która pomaga rodzicom przygotować dzieci do przyjmowania Sakramentów Pojednania i Eucharystii. 

Rodzice, niezależnie od stopnia swojego religijnego zaawansowania, są pierwszymi i najlepszymi wychowawcami, nauczycielami oraz mistrzami w jej przekazywaniu. Dzięki zaangażowaniu w przygotowania do pierwszej spowiedzi i komunii również oni zyskują przestrzeń do pogłębiania własnej wiary i umacniania więzi małżeńskiej. 

Grupa może być najlepszym wsparciem na tej drodze. Odkryliśmy to, gdy sami kilka lat temu tworzyliśmy pierwszą barankową grupę, w ramach której kilka rodzin przygotowywało swoje dzieci do I Komunii Świętej. Nie wyobrażaliśmy sobie wtedy, że zaledwie kilka lat później w całej Polsce co roku powstawać będzie ponad 50 grup, w których uczestniczy kilkaset rodzin. Każdą grupę tworzą prowadzący, chętne rodziny wraz z dziećmi oraz kapłan.

Jako Fundacja Królowej Świętej Jadwigi wspieramy w rodzinnych przygotowaniach do I Komunii Świętej. Opracowaliśmy program przygotowań, który pomaga prowadzącym oraz każdej z uczestniczących rodzin towarzyszyć dzieciom w odkrywaniu wiary. Wspieramy też odpowiedzialnych za poszczególne grupy barankowe w organizowaniu i prowadzeniu Baranków.

Dowiedz się więcej...

Jak dołączyć do Baranków?

Na poniższej mapie znajdziesz wszystkie grupy Baranków, jakie działają w Polsce i na świecie.

Po kliknięciu w pinezkę zobaczysz więcej szczegółów dotyczących wybranej grupy.

  Warszawa - Służew
  Katowice - św. Józef
  Blois (Francja)
  Wrocław
  Nowy Sącz
  Kraków - Mistrzejowice
  Krasieniec
  Kraków - Pleti
  Jamna | Rozdziele
  Brody
  Toruń
  Płock
  Gdynia
  Gdańsk
  Warszawa (Wola) - GRUPA BETLEJEM
  Warszawa (Włochy) - GRUPA NAZARET
  Warszawa (Włochy) - GRUPA KANA
  Warszawa (Włochy) - GRUPA GALILEA
  Skierniewice
  Pruszków
  Warszawa - Targówek
  Warszawa - Freta (grupa 2)
  Warszawa - Freta (grupa 3)
  Warszawa - Freta (grupa 1)
  Warszawa - Bemowo
  Sulejówek
  Poznan
  Katowice (grupa 5)
  Katowice (grupa 4)
  Katowice (grupa 2)
  Rydułtowy
  Piekary Śląskie
  Kluczbork (grupa wyjazdowa)
  Górki Wielkie
  Korbielów
  Archikatedra Warszawska
  Grodzisk Mazowiecki
  Borek Stary
  Kraków Dominikanie
  Konstancin
  Kraków (Trojanowie)
  Wrocław (Nazaret)
  Wrocław (Betania)
  Oświęcim
  Piasek
  Ustka
  Warszawa - JP2
  Opole

Masz pytania?
Zastanawiasz się, do której grupy dołączyć?
Nie możesz skontaktować się z prowadzącymi?

Napisz do Biura Baranków!

[email protected]

Podstawowe założenia

Po pierwsze… RODZINA 

Rodzina jest znakomitą przestrzenią, w której dzieci mogą rozwijać wiarę. Rodzice, niezależnie od stopnia swojego religijnego zaawansowania, są pierwszymi i najlepszymi wychowawcami, nauczycielami oraz mistrzami w jej przekazywaniu. Dlaczego? Ponieważ dzieje się to w sposób niezwykle naturalny i niejako „przy okazji”. Dzieci – patrząc na codzienne życie swoich rodziców, na ich relacje, sposób, w jaki się odnoszą do siebie oraz innych wokół, a także atmosferę panującą w ich domu – chłoną rzeczywistość, która jest dla nich czymś zupełnie naturalnym. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wielkie znaczenie dla naszych dzieci ma ta codzienność, jak jest istotna w kształtowaniu spojrzenia na siebie i otaczający świat.

Po pierwsze… RODZINA 

Rodzina jest znakomitą przestrzenią, w której dzieci mogą rozwijać wiarę. Rodzice, niezależnie od stopnia swojego religijnego zaawansowania, są pierwszymi i najlepszymi wychowawcami, nauczycielami oraz mistrzami w jej przekazywaniu. Dlaczego? Ponieważ dzieje się to w sposób niezwykle naturalny i niejako „przy okazji”.

Program przygotowań

Program przygotowań składa się z dziewięciu części. Do każdej z nich zebraliśmy teksty Oli Sawickiej oraz dołączyliśmy tematycznie powiązany film. Mamy nadzieję, że poniższe materiały będą stanowiły wsparcie dla rodziców i prowadzących młode Baranki, a także będzie inspiracją dla wszystkich zainteresowanych Barankami.

Co jeszcze warto wiedzieć o Barankach?

Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz się dowiedzieć o nadchodzących wydarzeniach, które organizujemy w całej Polsce, koniecznie zapisz się do newslettera. Zadbamy o to, aby docierały do Ciebie tylko najważniejsze wiadomości!

Zlot Baranków

na Hali Miziowej

Już 3 czerwca 2023 roku zapraszamy wszystkie Rodziny Barankowe z całej Polski i nie tylko!