Akademia MMS

Weź udział w niezwykłej przygodzie, do której zapraszamy wraz z fantastycznymi wykładowcami!

Akademia MMS to spotkania z pasjonatami nauki.

Ludźmi, którzy zdecydowali, iż zgłębianie rzeczywistości i otaczającego nas świata jest właśnie tym co chcieliby robić przez całe swoje życie.

Bardzo często sam sposób mówienia tych ludzi o swojej muzie wzbudza zatem w umysłach słuchaczy poruszenie, i być może tworzy pytanie – a co gdybym ja też zrobił coś podobnego?

Oczywiście Akademia MMS nie ograniczy się tylko do spotkań z przedstawicielami nauk przyrodniczych. Wiemy, że nawet najbardziej ścisły umysł potrzebuje humanizmu. Potrzebuje humanizmu do tego stopnia, że tylko w połączeniu z nim może odpowiadać na swoje pytania i tworzyć nowe eksperymenty.

Dlatego, że myślenie ścisłe umożliwia zrozumienie świata, natomiast myślenie humanistyczne umożliwia zrozumienie jego piękna. Pomimo tego, że rzeczywistość jest matematyczna, nie ważne czy byśmy chcieli czy nie.

Albert Einstein tworząc swoje wielkie teorie grał na skrzypcach… Richard Feynman również uwielbiał muzykę – on jednak grał na bongosach.

Niektórzy naukowcy w wolnym czasie są zapalonymi historykami, jeszcze inni pisarzami. Jak zatem widać, ścisły umysł oddycha płucami humanizmu!

Akademia MMS powstała dzięki otwartości Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Fundacji Królowej Świętej Jadwigi w Ostrowie Wielkopolskim, w którym Eryk Chatian – koordynator tego projektu – od lat z powodzeniem zaszczepia pasję do nauki u dzieci i młodzieży.

Dowiedz się więcej...

Przygoda zaczyna się już teraz!

Wykłady w Akademii MMS prowadzone będą w formie interaktywnych sesji edukacyjnych. Chcemy, aby uczestnicy mieli możliwość aktywnego uczestnictwa i zadawania pytań naszym wykładowcom. Formuła naszych wykładów opiera się na następujących zasadach:

Dla dzieci i młodzieży z klas 7-8 SP i liceum!

Dla chcących się rozwijać!

W całej Polsce!

Akademia MMS - pytania i odpowiedzi

uczeń

Skąd pomysł na Akademię MMS?

Pomysł na Akademię MMS zrodził się z chęci przekazania wiedzy i zamiłowania do jej pozyskiwania w jedyny, niepowtarzalny i porywający sposób. Zadałem sobie kiedyś pytanie – co, gdyby każdy pokochał naukę, tak piękną, tak dostojną, tak niepowtarzalną i zmysłową, w ten sam sposób co ja? Tym bardziej, że do czasu, gdy nie przekroczyłem uniwersyteckich murów, spotkałem tylko jednego pasjonata, który rozpalił we mnie naukowy ogień. Rozpalił go do tego stopnia, że dojrzałem prawdziwe, nie-efemeryczne piękno nauki, piękno, które widzę na każdym kroku, gdy spoglądam na otaczający mnie świat.

Poczułem, że skoro nauka zdecydowała się porwać mnie swoim pięknem, to ja pomogę porwać jej innych. Przyświecała mi przy tym również myśl, którą przeczytałem w książce Stephena Hawkinga – „Krótkie odpowiedzi, na wielkie pytania”. Otóż, żaden naukowiec nie wie czy to właśnie mu nie będzie dane zainspirować ludzi, którzy kiedyś zmienią świat. To brzemię niesie każdy człowiek nauki i czuję, że jako osoba, która uwielbia naukę, muszę się odwdzięczyć jej za to piękno, wypowiadaniem jej słowa w taki sposób, że każdy będzie chciał ją lepiej poznać. Nie ważne czy będzie tym który jej szuka, czy tym, który od niej stroni.

Celem Akademii MMS ma być również stworzenie wizji nauki, która nie jest traktowana jako smutna konieczność, a raczej, jako najlepsza możliwa ewentualność. Żeby ogień zainteresowania był podtrzymywany przez wiatr ciekawości, i żeby ten ogień później rozpalił się we wszystkich tych którzy pragną wiedzieć więcej. Wierzę zatem, że Akademia MMS może stać się cegiełką lepszego, naukowego jutra. Jutra, gdzie nauka będzie tym czymś co chwyta ludzkie umysły.

Eryk Chatian - pomysłodawaca i koordynator Akademii MMS

Dla kogo jest Akademia MMS?

Projekt ten jest dla dzieci i młodzieży z klas 7-8 szkół podstawowych i liceów MMS, czysto zafascynowanych jedną dyscypliną nauki lub też kilkoma jej dyscyplinami. Dla tych, którzy wchodzą w ten cudowny świat, jak i dla tych, którzy są już na końcu pierwszego etapu tej drogi. Dla tych którzy szukają swoich zainteresowań oraz dla tych, którzy chcą je znaleźć. Dla tych, którzy przyswajają wiedzę porankami oraz dla tych, którzy przyswajają wiedzę nocami. Jednym słowem, Akademia MMS jest dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć i zrozumieć więcej.

Dlaczego warto wziąć udział w tej przygodzie?

Myślę, że z każdego spotkania, które będzie odbywało się w jej ramach, będzie można wynieść lub dowiedzieć się czegoś czego nie wiedziano przed nim. Nauka będzie porywać umysły w zakątki, w których jeszcze nigdy nie był.

W zakątki, które być może bał się zajrzeć, oraz odwiedzić. Być może znajdziecie odpowiedzi na pytania, których jeszcze nie zadaliście. Akademia MMS to zatem przygoda naukowa, której przewodnikami będą ludzie zafascynowani nauka. Będą
oni o niej opowiadać i będą odpowiadać na pytania z nią związane – tak by przygoda ta mogła trwać i trwać.

Jak funkcjonuje Akademia MMS?

Akademia MMS będzie gościć przedstawicieli świata nauki, którzy swoją charyzmą,
zainteresowaniem oraz pasją zafascynują słuchaczy różnymi dyscyplinami wiedzy.

Spotkania będą odbywały się w największych Polskich miastach naukowych, czyli m.in. Krakowie, Warszawie, Poznaniu i Katowicach. Akademia MMS będzie mieć miejsce na Uniwersytetach i Politechnikach znajdujących się w tych miastach. Będziemy zatem słuchać nauki i rozmawiać o niej w ośrodkach, w których ona niepodzielnie króluje. W miejscach, które są jej domem.

Spotkania Akademii MMS będą odbywały się cyklicznie, w jedną sobotę każdego miesiąca, we wspomnianych wcześniej miastach w Polsce.

Czy trzeba zapisać się, aby wziąć udział w wykładzie?

Tak, zapisy rozpoczynamy odpowiednio wcześniej na platformie Twój MMS.

Liczba miejsc różni się w zależności od miejsca, w którym organizujemy wykład.

Posłuchaj więcej o tym skąd pomysł na Akademię MMS...

radosna postać witająca na stronie montessori mountain schools

Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz się dowiedzieć o nadchodzących wydarzeniach, które organizujemy w całej Polsce, koniecznie zapisz się do newslettera. Zadbamy o to, aby docierały do Ciebie tylko najważniejsze wiadomości!

premiera

Poznaj wyjątkowe historie

uczniów z edukacji domowej!