Leśne przedszkole w MMS Przyłęków

Co się u nas dzieje?

Codziennie:

Każdy dzień rozpoczynamy w leśnym przedszkolu. Wychodzimy rano, tuż po godzinie 8.

W leśnej przestrzeni brykamy, fikamy, uwalniamy emocje, zmagamy się z trudnościami terenów, przezwyciężamy swoje trudności te fizyczne jak i emocjonalne, gotujemy w błotnej kuchni, korzystając z lin, wspinamy się pod górę i zjeżdżamy po błocie, odpoczywamy na huśtawce i hamaku, korzystamy z tipi, palimy ognisko. Pod czujnym okiem opiekuna uczymy się korzystania z narzędzi: pił, młotków, finek. Zgłębiamy tajniki stawiku i rzeki Przyłękówki. Prowadzimy obserwacje przyrodnicze.

Okresowo/Sezonowo:

Każda pora roku niesie za sobą nowe obserwacje i zadania, rozpoczynamy ją szkicem z natury wybranego drzewa, jest to jabłonka lub orzech. Organizujemy zajęcia i doświadczenia związane z daną porą roku. Wiosną zakładamy leśny ogródek, latem bardziej skupiamy się na wodnych działaniach, jesień to czas zbierania plonów i ich przetwarzania, a zima to czas zjazdów, lodowych i śnieżnych doświadczeń. Cykliczne stały się też górskie wyprawy; te małe i duże.

Leśna przestrzeń jest też miejscem okazjonalnych spotkań z rodzicami.

Leśna przestrzeń służy nam także jako pracownia do lekcji: j. angielskiego, plastyki czy rytmiki.

Poznaj nas lepiej!

Beata Kamińska

Lubię obserwować jak dzieci zmieniają się podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu, pokonują własne słabości, otwierają na świat. Radość sprawia mi każda wspólna wyprawa. Poranki w lesie dają energię na cały dzień. W Przyłękowie pracuję już 12 lat. Prywatnie jestem mamą Zuzanny i Przemysława. Lubię aktywne formy wypoczynku; rower, pływanie. Najszczęśliwsza jestem podczas górskich wypraw. Gdy chcę się wyciszyć gotuję. Lubię czytać książki- największą przyjemność sprawiają mi te w wersji papierowej. Moją miłością są moi czworonożni przyjaciele; trzy psy, kot oraz dwa konie- nie wyobrażam sobie życia bez zwierzaków.

Joanna Stopa

Jestem mamą dwójki energicznych chłopaków i ruch na świeżym powietrzu jest dla nas na pierwszym miejscu. Odpoczywam podczas leśnych spacerów, górskich wędrówek i przejażdżek rowerowych. W wolnym czasie lubię przygotowywać zdrowe przekąski i dania. W przedszkolu w Przyłękowie pracuję 8 lat.