Przedszkole Bliżej Natury

Co się u nas dzieje?

Codzienne wizyty w naszym ogrodzie, gdzie dzieci same aranżują przestrzeń i zabawy, jedzą grzanki z ogniska oraz śpią w hamakach. 

Cotygodniowe wyprawy do Zespołu Przyrodniczo Krajobrazowego Żabie Doły. Kiedyś to było zagłębie górnicze obecnie to niezwykłe zagłębie ptaków i nasze!

Okresowe spotkania dla rodziców przy ognisku, gdzie doświadczamy przyrody, rozmawiamy o swoich potrzebach i śpiewamy.

Poznaj nas lepiej!

Dominika Gdala – Skiba

Przez długie lata pracowałam z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, głównie z dziećmi w spektrum. Później przyszedł czas na własne macierzyństwo. Dzisiaj dumnie mówię, że jestem mamą x3, z czego tylko dwoje jest ze mną tu na Ziemi.

Jako mama chciałam, żeby moje dzieci rosły dziko, wolne i świadome. Zrozumiałam, że system edukacyjny nie będzie dla nich dobry i nie pozwoli im rozwijać się szczęśliwie. Wróciłam do pracy i powołałam do istnienia leśną grupę w systemowym przedszkolu. Sama przeprowadziłam rekrutację, prowadziłam rozmowy z rodzicami (zależało mi na tym ,żeby rodzice świadomie wybierali taki rodzaj edukacji dla swoich dzieci). Grupa jest oparta na budowaniu relacji, NVC i wolności, inspirowana Montessori i leśną edukacją. Nie korzystamy z gotowych kart pracy i programów nauczania.

premiera

Poznaj wyjątkowe historie

uczniów z edukacji domowej!