Niezwykła szkoła stacjonarna!

Innowacja pedagogiczna, którą otwieramy w Ostrowie Wielkopolskim, to stacjonarna szkoła podstawowa, która powstała z marzenia!

Jesteśmy stacjonarną szkołą podstawową, która powstała z marzenia. Marzenia, o miejscu do nauki w swoim tempie, w ciekawej i inspirującej przestrzeni oraz w grupie osób lubiących ze sobą przebywać.

Miejsca, gdzie nauczyciel towarzyszy w Twoim rozwoju i takiego, w którym się nie porównuje i nie ocenia.

Jeśli potrzebujesz więcej swobody i samodzielności w nauce i jesteś gotowy do podjęcia tego wyzwania, koniecznie dowiedz się więcej!

Czym różnimy się od tradycyjnej szkoły?

Po 30 latach pracy z uczniami uważamy, że metoda Montessori jest formułą, w której możemy zaspokoić potrzeby naszych dzieci.

Współczesna nauka, neurodydaktyka, psychologia rozwojowa, genetyka potwierdzają słuszność intuicji pedagogicznej Marii Montessori. Tworzymy miejsce, w którym w pełni będziemy czerpać z tej metody pracy.

Za nami trzydzieści lat doświadczeń w pracy tą metodą, które teraz chcielibyśmy wykorzystać, tworząc miejsce jedyne w swoim rodzaju – pójść na całość w metodę Montessori!

advanced divider

Oceny

Jedno z częstszych pytań zadawanych w kontekście naszej innowacji pedagogicznej, to pytanie dotyczące ocen.

Mimo że jesteśmy szkołą stacjonarną, czerpiemy bardzo dużo z edukacji domowej.

Twoją wiedzę będziemy sprawdzać egzaminem końcoworocznym, a w trakcie roku będziemy opierać się na relacji ucznia z nauczycielem. Rozmowie, dialogu i podążaniem indywidualnie za nim.

Praca własna

Praca własna polega na przebywaniu w przestrzeni, w której możemy samodzielnie pracować, podejmować decyzje co, z kim i jak robimy.

Jest to przestrzeń, której zwykle w szkole brakuje, a jest kluczowa dla rozwoju naszych dzieci. Jest to też kluczowy element naszej szkoły, który trwa od godzin porannych, aż do popołudnia.

Prace domowe

W naszej innowacji nie ma prac domowych. Naszym założeniem jest to, że nauka ma odbywać się w szkole.

A po wyjściu ze szkoły dzieci będą miały czas na pobycie z mamą i tatą, znajomymi czy inne swoje pasje!

Rekrutacja

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji do innowacji pedagogicznej Lekcja Montessori!

Szczegóły dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 przekażemy w późniejszym terminie.

Wypełnij formularz

W pierwszej kolejności należy wypełnić formularz elektroniczny.
Direction Arrows
Porozmawiaj z nami

Po złożeniu ankiety prosimy czekać na kontakt ze strony szkoły w celu ustalenia terminu spotkania z rodzicami i uczniem.
Direction Arrows
Odwiedź naszą szkołę

Ostatnim etapem rekrutacji jest udział w pracy naszych pracowni.

+48 33 445 45 33 wew. 504

ul. ks. I. J. Skorupki 56

Ostrów Wielkopolski

Mamy Ci tyle do przekazania!

Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz się dowiedzieć o nadchodzących wydarzeniach, które organizujemy w całej Polsce, koniecznie zapisz się do newslettera. Zadbamy o to, aby docierały do Ciebie tylko najważniejsze wiadomości!