Pomorze Zachodnie - Przecław

Jesteśmy szkołą

przyjazną ED!

Szkoła w Szczecinie to tak naprawdę dwie szkoły, czyli Niepubliczna Szkoła Podstawowa Fundacji Królowej Świętej Jadwigi i Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Fundacji Królowej Świętej Jadwigi. 

Powstała w odpowiedzi na potrzeby rodzin EDukujących dzieci w domu na terenie całego województwa zachodniopomorskiego. Obie szkoły, podobnie jak wszystkie placówki prowadzone przez Fundację, są bezpłatne.

Naszym marzeniem jest stworzenie środowiska przyjaznego edukacji domowej w zachodniopomorskim dla wszystkich – młodszych i starszych. Chcemy towarzyszyć rodzinom edukującym domowo i stwarzać możliwość realizacji obowiązku szkolnego poza szkołą. 

Dla nas Edukacja Domowa to pasja, towarzyszenie, otwartość na nowe i nieznane. To odkrywanie swoich potrzeb i potrzeb innych ludzi, i podążanie za nimi. Nauka odpowiedzialności i samodzielności. 

Tworzymy przestrzeń do spotkania, wsparcia, wymiany doświadczeń, edukacji, odkrywania swoich potrzeb i potrzeb innych ludzi, do podążania za nimi, do rozwijania pasji. Przestrzeń dla różnorodnych poszukiwań, marzeń, dążeń, odpowiedzialności i samodzielności. Wspólnym mianownikiem jest uczestniczenie w przygodzie, jaką jest edukacja i wychowanie dzieci. 

Właśnie w tym, staramy się wspierać rodziny. Tworzyć przestrzeń do rozwoju, wzmacniać Wasze kompetencje, słuchać, dawać miejsce na spotkania, zapraszać ciekawych ludzi.

Zależy nam, żeby dzieci i nastolatki rozwijały się w swoim tempie i w kierunku, w którym chcą podążać. Ważne jest dla nas, żeby były blisko siebie, swoich potrzeb, pragnień i marzeń. Widzimy edukację jako rozwój i zależy nam, żeby tak widziały ją dzieci i nastolatki. Rozwój bez strachu i paniki.

Dowiedz się więcej...

Jak wspieramy naszych uczniów?

Uważamy, że system edukacji powinien być dopasowany do wymogu czasów, w jakich żyjemy. Powinien dawać takie rozwiązania, które pozwolą wydobyć z dzieci ich prawdziwy potencjał i pomogą im rozwijać się w zgodzie z indywidualnymi potrzebami.

Staramy się mocno poszerzać i pogłębiać możliwości, jakie dajemy rodzinom kształcącym dzieci w domach. Chcieliśmy, by edukacja domowa w naszych szkołach oznaczała nie tylko egzaminy końcoworoczne. Dlatego ciągle tworzymy nowatorskie rozwiązania, które mają pomagać zarówno dzieciom, jak i rodzicom na tej wciąż mało popularnej ścieżce edukacji.

Uważamy, że system edukacji powinien być dopasowany do wymogu czasów, w jakich żyjemy. Powinien dawać takie rozwiązania, które pozwolą wydobyć z dzieci ich prawdziwy potencjał i pomogą im rozwijać się w zgodzie z indywidualnymi potrzebami.

advanced divider

Egzaminy końcoworoczne

Podczas egzaminów chcemy poznać pasje, jakie rozwijają nasi uczniowie, ale też zrozumieć i pomóc rozwiązać problemy, na jakie natrafili podczas nauki. Na platformie Twój MMS zamieściliśmy wymagania edukacyjne oraz inne materiały, które pomogą w kształceniu dzieci w trybie edukacji domowej oraz pomogą w przygotowaniu do egzaminów.

Egzamin końcoworoczny składa się z dwóch części:

 • egzaminu ustnego,
 • egzaminu pisemnego.

Więcej informacji dotyczących egzaminów znajdziesz na stronie poświęconej egzaminom.

Dowiedz się więcej...

Pracownia outdoorowa

Zapraszamy uczniów na zajęcia w terenie, podczas których doświadczą fizycznej bliskości z przyrodą. W kontakcie z naturą będziemy przeżywać przygody oraz ćwiczyć techniki survivalowe, jednocześnie nie zapominając o szacunku do lasu i otaczającej nas przyrody. Pokazujemy, że zawsze jest czas by pójść do lasu, odetchnąć, szaleć, a przede wszystkim nie ma na to złej pogody!

Pracownia psychologiczna

Tutaj najważniejszy jesteś Ty i Twoje sprawy i potrzeby. Możesz wziąć udział w warsztatach psychologicznych przygotowanych dla różnych grup wiekowych, warsztatach dla rodziców lub indywidualnych konsultacjach. Konsultacje to indywidualne spotkanie z psychologiem (1 na 1), podczas których pochylamy się nad wybranym przez Ciebie tematem – związanym z Tobą – i zastanawiamy się nad rozwiązaniem.

Pracownia humanistyczna

Kreatywne pisanie to warsztaty kształtujące warsztat pisarski. Uczniowie, ćwicząc różne formy wypowiedzi pisemnej, poznają je oraz rozbudzają swoją wyobraźnię. Piszą opowiadania, wspólnymi siłami stworzyli scenariusz gry RPG. Ćwiczenia te pomagają przygotować się do pisania egzaminu ósmoklasistów. Co więcej, poznanie i przećwiczenie różnych form pisemnych ma przełamać niechęć do pisania, a także dać poczucie, że z każdym wypracowaniem można sobie poradzić, a pisanie samo w sobie nie jest bardzo trudne i nieprzyjemne.

Możliwość samodzielnego zmierzenia się z zaproponowanymi tematami, a następnie omówienie napisanych prac wskaże również, z czym piszący radzi sobie już bardzo dobrze, a nad czym musi jeszcze popracować. 

Dla licealistów prowadzimy zajęcia przygotowujące do matury z języka polskiego, również ustnej, ćwicząc prezentacje i wypowiedzi. Pozostałe zajęcia opierają się na omawianiu i poznawaniu zakamarków literatury, jej motywów, symboliki i ważnych dzieł. 

Zobacz więcej...

Pracownia języków obcych

Aktualnie nasi uczniowie mogą uczestniczyć zajęciach z trzech języków obcych. Dla dzieci z klas 0-3 organizujemy zajęcia z języka angielskiego i niemieckiego, gdzie przez zabawę i różne aktywności mogą rozwijać swoje zdolności językowe. Zaś uczniów z klas 4-8 i liceum zapraszamy do uczestnictwa w warsztatach z języka angielskiego i hiszpańskiego.

Pracownia przyrodnicza

Nasze szkolne laboratorium jest otwarte dla każdego. Nawet najmłodsi znajdą tu swoje miejsce, poznając atomy i zasady rządzące wszechświatem, czy zupełnie małe organizmy, obserwując ich życie pod mikroskopem. 

Starsi uczniowie podstawówki i liceum są zaproszenia na warsztaty z fizyki, chemii, gdzie w praktyce poznają i doświadczają zjawisk związanych z przedmiotami ścisłymi. Doświadczenia, które zazwyczaj są zapisywane na kartkach papieru, tutaj są do obserwacji na żywo, z bliska. Zajęcia obejmują najważniejsze eksperymenty z zakresu podstawy programowej, wsparte dawką wiedzy i, miejmy nadzieję, inspiracji, która zachęci młode pokolenie do dalszych, samodzielnych poszukiwań.

Jak przeprowadzić masaż serca, użyć AED czy zabezpieczyć poszkodowanego? Tego mogą dowiedzieć się i przećwiczyć w praktyce uczestnicy zajęć z Edukacji Dla Bezpieczeństwa.

Zobacz więcej...

Pracownia matematyczna

Jako że matematyka to królowa nauk, ale też często spora trudność, nie mogło jej zabraknąć wśród warsztatów naszej szkoły. Pokazujemy, że matematyka to przede wszystkim praktyka i systematyczność ćwiczeń. Odszukujemy jej zależności w przyrodzie i robią to dzieci, już z pierwszej klasy. Rozwiązując zagadki (niekiedy zadziwiające), eksperymenty myślowe, poznając ekonomię i zasady oszczędzania, dostrzegamy obecność matematyki w codziennym życiu.

Podczas zajęć uczniowie przygotowują się do egzaminu ósmoklasistów oraz matury podstawowej i rozszerzonej z matematyki.

Zobacz więcej...

Pracownia informatyczna

Zajęcia z elektroniki i programowania mikrokontrolerów (przy wykorzystaniu platformy Arduino). Są to zajęcia, podczas których uczniowie budują proste oraz bardziej zaawansowane układy elektroniczne przy wykorzystaniu zestawów szkoleniowych. Nauka sterowania diodami, silniczkami, wyświetlaczem i innymi podzespołami oraz tworzenie oprogramowania.

Podstawy grafiki i druku 3D. Na zajęciach dowiesz się między innymi, czym różni się grafika wektorowa i rastrowa, co to jest modelowanie oraz w jaki sposób działa drukarka 3D i do czego wykorzystuje się druk 3D. Nauczysz się obsługi prostych narzędzi do modelowania i zaprojektujesz własne obiekty, od prostych brył po złożone obiekty, a także wydrukujesz swoje prace na drukarce 3D. 

Zobacz więcej...

Pracownia przygodowa

Zajęcia taneczne są skierowana zarówno dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z tańcem oraz dla tych, którzy odkryli, że jest to ich pasja. Wierzymy, że czas spędzony na sali będzie okazją rozwinięcia swojej wrażliwości muzycznej jak i koordynacji ruchowej.

Zajęcia fabularne i przygodowe pozwalają najmłodszym podróżować po różnych “krainach” znanych im z książek i bajek, jednocześnie nabywając nowe umiejętności i tworząc relacje w grupie. Na zajęciach nie brakuje aktywności: gier, piosenek, tworzenia przedmiotów, poznawania świata wszystkimi zmysłami.

Zajęcia artystyczno-naukowe akademii odkrywców, mają na celu wydobycie potencjału twórczego, rozwijanie kreatywnego myślenia, naukę współdziałania w grupie oraz indywidualnej ekspresji. Eksperymenty chemiczno-fizyczne, zajęcia artystyczne i zajęcia przyrodnicze. Podczas naszych spotkań poprzez zabawę oraz zajęcia manualne będziemy pobudzać wyobraźnię, odkrywać, tworzyć i uczyć się. 

Zapraszamy do naszego kulinarnego laboratorium, gdzie wspólnie stworzymy pyszne, zdrowe, domowe i cieszące oko potrawy, ale też nie zabraknie kuchni tradycyjnej, znanej i lubianej. W poszukiwaniu zdrowych zamienników z pewnością odkryjemy mnóstwo ciekawych przepisów. Samodzielnie przygotowane posiłki pozwolą nam kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe i rozwijać pasje. Będzie smacznie, zdrowo i kolorowo. 

Dla pasjonatów gier planszowych – przed nami kilka gier logicznych, a w trakcie nich sprawdzimy, jaka taktyka jest najlepsza, aby prześcignąć przeciwników. Gramy w gry popularne i lubiane jak i odkrywamy nowe. Gwarantujemy mnóstwo dobrej zabawy, niespodziewanych emocji i że ciężko będzie Ci przerwać rozgrywkę mimo końca zajęć.

Zobacz więcej...

Pracownia artystyczna

Z pomocą prowadzących, pasjonatów sztuki, dzieci i młodzież będą mogli rozwijać się w: rysunku, malowaniu, rzeźbieniu, technikach decoupage i scrapbookingu oraz przygotować tematyczne ozdoby świąteczne i drobne upominki na różne okazje. Nie zabraknie poznawania muzyki poprzez granie na instrumentach i śpiewanie. Ćwiczymy dykcję i realizujemy zadania aktorskie na zajęciach teatralnych. Rozwijamy wyobraźnię i odkrywamy talenty. Zajęcia są prowadzone w dwóch grupach wiekowych. 

Rekrutacja

Wyślij dokumenty

Wyślij dokumenty

Prześlij dokumenty na adres Biura Szkół Fundacji. Sprawdzimy ich kompletność i upewnimy się, że wszystko się zgadza.
Direction Arrows
Krok 2
Odbierz zgodę i legitymację

Odbierz zgodę i legitymację

W ostatnim kroku otrzymasz informację o przyjęciu, decyzję Dyrektora Szkoły oraz legitymację szkolną.
Krok 3
Zerówka - formularz, dokumenty i szczegóły

Prosimy o odpowiedzi na pytania zawarte w formularzu, wydrukowanie i podpisanie dokumentów w nim zawartych przez oboje rodziców, a następnie przesłanie ich do Biura Szkół Fundacji.

Formularz elektroniczny zawiera:

 • Ankietę zgłoszeniową 
 • Podanie 
 • Oświadczenie dotyczące zapewnienia warunków do kształcenia 
 • Oświadczenie dotyczące miejsca zamieszkania

Adres do wysyłki:

Biuro Szkół Fundacji Królowej Świętej Jadwigi,
Koszarawa 675, 
34-332 Koszarawa
z dopiskiem: „ZGŁOSZENIE WOJEWÓDZTWO ZACHODNIOPOMORSKIE”.

Gdy otrzymamy od Państwa wszystkie dokumenty i ankietę wypełnioną on-line:

 • do 4 dni od otrzymania dokumentów potwierdzamy mailowo lub telefonicznie ich kompletność. Gdy okaże się niezbędne, informujemy o ewentualnej potrzebie uzupełnienia,
 • do 8 dni roboczych przesyłamy Państwu informację mailową o przyjęciu ucznia/uczennicy, decyzję Dyrektora Szkoły dotyczącą zgody na ED, legitymację szkolną, (dot. przyjęć w trakcie roku szkolnego od września do maja),
 • w pierwszym miesiącu nauki w naszej szkole wysyłamy do właściwej szkoły obwodowej Państwa dziecka, informację o realizacji obowiązku szkolnego w naszej szkole,
 • w przypadku przyjęcia ucznia z innej szkoły, przesyłamy do niej informację o fakcie i dacie przyjęcia ucznia do naszej szkoły. Na tej podstawie poprzednia placówka jest zobowiązana do przesłania nam kopii dokumentacji dotychczasowej nauki. Przypominamy, że rodzice dziecka również mają obowiązek poinformowania dyrektora dotychczasowej szkoły o zmianie szkoły.
Szkoła podstawowa - formularz, dokumenty i szczegóły

Prosimy o odpowiedzi na pytania zawarte w formularzu, wydrukowanie i podpisanie dokumentów w nim zawartych przez oboje rodziców, a następnie przesłanie ich do Biura Szkół Fundacji.

Formularz elektroniczny zawiera:

 • Ankietę zgłoszeniową 
 • Podanie 
 • Oświadczenie dotyczące zapewnienia warunków do kształcenia oraz dotyczące egzaminów 
 • Oświadczenie dotyczące miejsca zamieszkania

Należy dołączyć:

 • Oryginał świadectwa z ostatniej klasy do której dziecko uczęszczało
 • Zdjęcie do legitymacji
 • W przypadku gdy uczeń posiada orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, orzeczenie o niepełnosprawności lub opinię o specyficznych trudnościach w nauce (dysleksja, dysgrafia, dysortografia, dyskalkulia) – należy dołączyć oryginał dokumentu

Adres do wysyłki:

Biuro Szkół Fundacji Królowej Świętej Jadwigi,
Koszarawa 675, 
34-332 Koszarawa
z dopiskiem: „ZGŁOSZENIE WOJEWÓDZTWO ZACHODNIOPOMORSKIE”.

Gdy otrzymamy od Państwa wszystkie dokumenty (łącznie z oryginałem świadectwa) i ankietę wypełnioną on-line:

 • do 4 dni od otrzymania dokumentów potwierdzamy mailowo lub telefonicznie ich kompletność. Gdy okaże się niezbędne, informujemy o ewentualnej potrzebie uzupełnienia,
 • do 8 dni roboczych przesyłamy Państwu informację mailową o przyjęciu ucznia/uczennicy, decyzję Dyrektora Szkoły dotyczącą zgody na ED, legitymację szkolną, (dot. przyjęć w trakcie roku szkolnego od września do maja),
 • w pierwszym miesiącu nauki w naszej szkole wysyłamy do właściwej szkoły obwodowej Państwa dziecka, informację o realizacji obowiązku szkolnego w naszej szkole,
 • w przypadku przyjęcia ucznia z innej szkoły, przesyłamy do niej informację o fakcie i dacie przyjęcia ucznia do naszej szkoły. Na tej podstawie poprzednia placówka jest zobowiązana do przesłania nam kopii dokumentacji dotychczasowej nauki. Przypominamy, że rodzice dziecka również mają obowiązek poinformowania dyrektora dotychczasowej szkoły o zmianie szkoły.
Liceum - formularz, dokumenty i szczegóły

Prosimy o odpowiedzi na pytania zawarte w formularzu, wydrukowanie i podpisanie dokumentów w nim zawartych przez oboje rodziców, a następnie przesłanie ich do Biura Szkół Fundacji.

Formularz elektroniczny zawiera:

 • Ankieta zgłoszeniowa 
 • Podanie 
 • Oświadczenie dotyczące miejsca zamieszkania 
 • Oświadczenie dotyczące zapewnienia warunków do kształcenia oraz dotyczące egzaminów
 • Deklaracja rozszerzeń

Należy dołączyć:

 • Oryginał świadectwa z ostatniej klasy do której dziecko uczęszczało
 • Zaświadczenie z OKE o przystąpieniu do egzaminu ósmoklasisty
 • Zdjęcie do legitymacji
 • W przypadku gdy uczeń posiada orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, orzeczenie o niepełnosprawności lub pinię o specyficznych trudnościach w nauce (dysleksja, dysgrafia, dysortografia, dyskalkulia) – należy dołączyć oryginał dokumentu

Adres do wysyłki:

Biuro Szkół Fundacji Królowej Świętej Jadwigi,
Koszarawa 675, 
34-332 Koszarawa
z dopiskiem: „ZGŁOSZENIE WOJEWÓDZTWO ZACHODNIOPOMORSKIE”.

Gdy otrzymamy od Państwa wszystkie dokumenty (łącznie z oryginałem świadectwa) i ankietę wypełnioną on-line:

 • do 4 dni od otrzymania dokumentów potwierdzamy mailowo lub telefonicznie ich kompletność. Gdy okaże się niezbędne, informujemy o ewentualnej potrzebie uzupełnienia,
 • do 8 dni roboczych przesyłamy Państwu informację mailową o przyjęciu ucznia/uczennicy, decyzję Dyrektora Szkoły dotyczącą zgody na ED, legitymację szkolną, (dot. przyjęć w trakcie roku szkolnego od września do maja),
 • w pierwszym miesiącu nauki w naszej szkole wysyłamy do właściwej szkoły obwodowej Państwa dziecka, informację o realizacji obowiązku szkolnego w naszej szkole,
 • w przypadku przyjęcia ucznia z innej szkoły, przesyłamy do niej informację o fakcie i dacie przyjęcia ucznia do naszej szkoły. Na tej podstawie poprzednia placówka jest zobowiązana do przesłania nam kopii dokumentacji dotychczasowej nauki. Przypominamy, że rodzice dziecka również mają obowiązek poinformowania dyrektora dotychczasowej szkoły o zmianie szkoły.

Kontakt

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Fundacji Królowej Świętej Jadwigi i Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Fundacji Królowej Świętej Jadwigi w Przecławiu.

Dyrektor Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego
Mateusz Wojciechowski
[email protected]

ul. Przecław 3
72-005 Przecław

 

Kontakt telefoniczny w sprawie warsztatów i pracowni:
504 672 286

Biuro Szkoły

Telefon

+48 33 445 45 33 wew. 504

Adres

Koszarawa 675

34-332 Koszarawa

Co jeszcze warto wiedzieć o edukacji domowej?

Jeśli zastanawiasz się, czy edukacja domowa to dobre rozwiązanie dla Ciebie i Twojego dziecka, zapoznaj się z poniższymi materiałami. Powstały one na bazie naszych codziennych, wieloletnich doświadczeń. Chcemy wierzyć, że będą one dobrą inspiracją do podjęcia decyzji dotyczącej przejścia na edukację domową!

Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz się dowiedzieć o nadchodzących wydarzeniach, które organizujemy w całej Polsce, koniecznie zapisz się do newslettera. Zadbamy o to, aby docierały do Ciebie tylko najważniejsze wiadomości!