MMS Kęty

Co się u nas dzieje?

Codziennie dzieciaki wychodzą w teren wokół szkoły i to niezależnie od pogody. Uczniowie 1-3 trzy razy w tygodniu wychodzą w naturę, gdzie tworzą swoje dzieła (miniaturowe leśne jedzonka, leśne obrazy), strugamy, tniemy piłami, krzesamy ogień, by później wspólnie napić się leśne herbaty. 

Uczymy się rozbijać bazę, wiązać węzły, by później móc pobujać się w hamakach.  Wszyscy uczniowie chodzą na halę sportową.

Okresowo/sezonowo organizujemy wyjścia w pobliskie beskidzkie góry i górki. To czas integracji, rozmów i odkrywania na nowo leśnych zakamarków.

Każdy z nauczycieli wychodzi w teren z uczniami min dwa razy w semestrze. Oczywiście są też tacy, którzy z tego jeszcze częściej korzystają. 

Nasi uczniowie wkręcili się także w orienteering, a co za tym idzie, chętnie uczestniczą i organizują takie imprezy plenerowe. 

Na jesień i latem organizujemy rodzinne Leśne Cafe, podczas którego społeczność szkoły może razem pobyć na łonie natury. Jest to czas niespiesznych rozmów i bycia razem w przyrodzie.

Poznaj nas lepiej!

Do lasu zawędrowałyśmy najpierw z naszymi dziećmi i przypominałyśmy sobie, jaki to wspaniały nauczyciel. 

W grudniu 2023, po kilkunastu miesiącach działania w indywidualnych inicjatywach „Chodź do lasu” i „Leśne Bycie” razem z Anią założyłyśmy Fundację Leśne Przebudzenie. W międzyczasie zostałyśmy absolwentkami wielu kursów i studiów.  

Kasia Wajda-Pudełko
Ewa Mróz
Anna Zaręba

premiera

Poznaj wyjątkowe historie

uczniów z edukacji domowej!