wSamLas

Co się u nas dzieje?

Prowadzimy zajęcia leśne dla dzieci z edukacji domowej zapisanych do szkoły w Grodzisku Mazowieckim.

Od poniedziałku do czwartku spotykamy się z grupą liczącą maksymalnie 18 osób.

W poniedziałek i wtorek przychodzą dzieci z klas 1-3, a w środę i czwartek 4-6. Każdego dnia widzimy się z inną grupą i wspólnie odkrywamy otaczającą nas naturę.

Podczas zajęć poznajemy las, odkrywamy nowe ścieżki, budujemy szałasy, wspinamy się na drzewa, pokonujemy własne lęki, słuchamy opowieści i przede wszystkim staramy się dobrze bawić. Naszym nadrzędnym celem jest niezniechęcenie dzieci do przebywania w naturze. 

W naszej bazie rąbiemy siekierami i piłujemy piłami, uczymy się jak rozpalać ognisko, testujemy, co z niego smakuje dobrze, a co nie i wspólnie czytamy książki. Zajęcia trwają 4 godziny. 

Poznaj nas lepiej!

Kajetan Kozielec 

Nazywam się Kajetan Kozielec, pracuję w szkole MMS w Grodzisku Mazowieckim od 2018 r. Bardzo lubię las, fotografię, gadżety, kawę i ludzi 🙂 Może w innej kolejności 🙂 Pracuję z dziećmi od 2016. Bliskie jest mi podążanie za dzieckiem, jego potrzebami i wspieranie go w rozwoju.

Anna Wojciechowska 

Nazywam się Anna Wojciechowska, pracuje w szkole MMS w Grodzisku Mazowieckim od września 2023 r. Wcześniej byłam wychowawczynią przedszkolną w przedszkolu outdoorowym. Z zawodu jestem pedagożką i aktorką 🙂 . Kocham przyrodę, głównie zielarstwo. Cenię sobie pracę z młodym człowiekiem. 

Magdalena Kacprzak 

Nazywam się Magdalena Kacprzak, pracuję w szkole MMS w Grodzisku Mazowieckim od tego roku szkolnego (2023/2024). Jestem studentką pedagogiki specjalnej i absolwentką liceum MMS w Grodzisku. Lubię muzykę, książki oraz uczenie się nowych rzeczy. Od 2019 roku pracuję z dziećmi. Uważam, że posiadają one wrodzoną ciekawość świata, która mnie nieustannie zaskakuje. Sprawia mi radość wspieranie ich w szukaniu odpowiedzi.

premiera

Poznaj wyjątkowe historie

uczniów z edukacji domowej!