Twoja szkoła w Przyłękowie!

Metoda Montessori i leśna edukacja to podstawy działania naszej szkoły

Jesteśmy szkołą, w której na pierwszym miejscu stawiamy wieloaspektowy rozwój dziecka oraz wartości chrześcijańskie. Metodą wiodącą pracy z dziećmi jest metoda Marii Montessori. Praca własna stanowi sporą część tygodniowego planu zajęć. Równie istotnym czasem w tygodniu jest ten spędzany w przestrzeni leśnej, gdy dzieci mają okazję odkrywać wiedzę i piękno świata w naturze.

Co nas wyróżnia?

Przestrzenie, w których uczniowie pracują, staramy się aranżować zgodnie z założeniami pedagogiki Montessori tak, aby sprzyjały one rozwojowi każdego dziecka. Są to: pracownie Montessori wyposażone w specjalnie opracowane pomoce dydaktyczne, „warsztatownia”, w której uczniowie zdobywają praktyczne umiejętności, „leśna przestrzeń”, gdzie w ramach projektu Leśnej Klasy i Leśnego Przedszkola organizowane są zajęcia i wyjścia terenowe, sale przedmiotowe, w których odbywają się pozostałe zajęcia.

Przedszkole
Montessori
Leśna edukacja

Rekrutacja

Drogi Rodzicu, jeżeli chcesz zapisać swoje dziecko do Szkoły Podstawowej w Przyłękowie, pomogą Ci w tym kolejne kroki, które opisaliśmy poniżej.

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

W pierwszej kolejności należy wypełnić formularz elektroniczny i złożyć go w Biurze Szkół Fundacji do dnia 24 marca 2023 roku.
Direction Arrows
Krok 1
Porozmawiaj z nami

Porozmawiaj z nami

Następnie skontaktujemy się z Tobą i zaprosimy na spotkanie, gdzie poznamy się nieco lepiej.
Direction Arrows
Krok 2
Odwiedź naszą szkołę

Odwiedź naszą szkołę

Jeśli okaże się, że nasze wizje współpracy się pokrywają (na co liczymy!), zaprosimy Twoje dziecko na kilka dni próbnych do naszej szkoły, podczas których będziecie mogli poznać rytm naszej codziennej pracy i nauki.
Direction Arrows
Krok 3
Przyjdź na piknik

Przyjdź na piknik

Całość rekrutacji zakończy piknik (najprawdopodobniej w drugiej połowie kwietnia), podczas którego opowiemy co nieco o leśnej edukacji i zorganizujemy małe, leśne warsztaty.
Krok 4

Kontakt

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Fundacji Królowej Świętej Jadwigi w Przyłękowie.

Dyrektor szkoły: Karol Stefańczyk

Telefon

+48 33 445 45 33 wew. 504

Adres

ul. Wspólna 56

34-331 Przyłęków

Mamy Ci tyle do przekazania!

Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz się dowiedzieć o nadchodzących wydarzeniach, które organizujemy w całej Polsce, koniecznie zapisz się do newslettera. Zadbamy o to, aby docierały do Ciebie tylko najważniejsze wiadomości!