MMS Kęty

Chcesz by Twoje dziecko było szczęśliwe?

Jeśli szukasz wyjątkowej szkoły, w której dziecko będzie traktowane indywidualnie, znajdzie przestrzeń do rozwoju i realizacji swoich pasji, a Ty, Rodzicu, będziesz istotną częścią naszej społeczności – dobrze trafiłeś!

Nasza szkoła jest prowadzona metodą Marii Montessori, dzięki której jeszcze lepiej możemy pomagać dzieciom w rozpoznawaniu ich talentów i zainteresowań, wspierać ich rozwój i odpowiedzialność za podejmowane zadania.

Co nas wyróżnia?

Naszym marzeniem, jednocześnie założeniem oraz motorem działań, jest wizja szkoły pracującej we wszystkich oddziałach w duchu Montessori. Chcemy, by metoda ta nie była jedynie zbiorem reguł, norm i sposobów uczenia czy też przejawiała się w ilości pomocy, ale aby była naszą drogą i przenikała przez wszystkie przestrzenie; żeby wyrażała się w naszych myślach, działaniach i spojrzeniu na otaczający świat.

advanced divider

Montessori

W szkole prowadzonej metodą Montessori dzieci uczą się w grupach mieszanych wiekowo, co umożliwia współpracę i uczenie się od sobie nawzajem. Praca własna odbywa się w pracowniach Montessori, które są przygotowane tak, aby odpowiadały na potrzeby rozwojowe dzieci. 

W każdej pracowni znajduje się odpowiednio przygotowany materiał z zakresu języka, matematyki, przyrody, ćwiczenia zmysłów, katechezy i innych dziedzin wiedzy, które interesują dzieci. Praca własna odbywa się w ciszy, z uszanowaniem potrzeb każdego dziecka.

Dowiedz się więcej...

Rodzice

Jesteśmy bardzo otwarci na współpracę z rodzicami. Proponujemy spotkania wokół edukacji i wychowania, a także warsztaty związane z metodą Montessori. Pragniemy, aby szkoła stanowiła wsparcie dla rodziców poprzez zapewnienie jedności z zasadami i wartościami, wyznawanymi w domach. 

Nasi wychowawcy są w ścisłym kontakcie z rodzicami, aby wspólnie pomagać naszym uczniom we wzrastaniu. Bardzo nam zależy, aby w szkole panowała ciepła, domowa atmosfera.

Dowiedz się więcej...

Funkcjonowanie

Zajęcia w szkole odbywają się w godzinach 8.00 – 13.30.

Codziennie w planie lekcji przeznaczamy około 2-3 godzin na pracę własną, która jest podstawą metody Montessori i umożliwia indywidualny rozwój, zgodny z zainteresowaniami i etapami rozwojowymi dzieci. Realizujemy zajęcia muzyczne, artystyczne i kaligrafię. Zajęcia sportowe prowadzą trenerzy narciarskiego Klubu Sportowego MMS Dendysski.

Rekrutacja

Drogi Rodzicu, jeżeli chcesz zapisać swoje dziecko do Szkoły Podstawowej w Kętach, pomogą Ci w tym kolejne kroki, które opisaliśmy poniżej.

Rekrutacja na rok szkolny 2023/24 dotyczy tylko dzieci idących do 1 klasy.

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

W pierwszej kolejności należy wypełnić formularz i złożyć go w naszej szkole do dnia 20 marca 2023 roku.
Direction Arrows
Krok 1
Porozmawiaj z nami

Porozmawiaj z nami

Kolejnym krokiem jest rozmowa obojga rodziców z dyrektorem szkoły lub wychowawcą grupy.
Direction Arrows
Krok 2
Odwiedź naszą szkołę

Odwiedź naszą szkołę

Ostatnim etapem jest dwudniowy pobyt dziecka w naszej szkole. Będzie to czas poznania przez dziecko rytmu dnia, wartości oraz zasad funkcjonowania naszej szkoły.
Krok 3

O wynikach rekrutacji poinformujemy Państwa do końca kwietnia 2023 roku.

Kontakt

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Fundacji Królowej Świętej Jadwigi w Kętach.

Dyrektor szkoły: Monika Kłosowicz

Telefon

+48 33 445 45 33 wew. 507

Adres

ul. Żwirki i Wigury 27

32-650 Kęty

Mamy Ci tyle do przekazania!

Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz się dowiedzieć o nadchodzących wydarzeniach, które organizujemy w całej Polsce, koniecznie zapisz się do newslettera. Zadbamy o to, aby docierały do Ciebie tylko najważniejsze wiadomości!