MMS Kęty

Chcesz by Twoje dziecko było szczęśliwe?

Jeśli szukasz wyjątkowej szkoły, w której dziecko będzie traktowane indywidualnie, znajdzie przestrzeń do rozwoju i realizacji swoich pasji, a Ty, Rodzicu, będziesz istotną częścią naszej społeczności – dobrze trafiłeś!

Nasza szkoła jest prowadzona metodą Marii Montessori, dzięki której jeszcze lepiej możemy pomagać dzieciom w rozpoznawaniu ich talentów i zainteresowań, wspierać ich rozwój i odpowiedzialność za podejmowane zadania.

Co nas wyróżnia?

Naszym marzeniem, jednocześnie założeniem oraz motorem działań, jest wizja szkoły pracującej we wszystkich oddziałach w duchu Montessori. Chcemy, by metoda ta nie była jedynie zbiorem reguł, norm i sposobów uczenia czy też przejawiała się w ilości pomocy, ale aby była naszą drogą i przenikała przez wszystkie przestrzenie; żeby wyrażała się w naszych myślach, działaniach i spojrzeniu na otaczający świat.

advanced divider

Montessori

W szkole prowadzonej metodą Montessori dzieci uczą się w grupach mieszanych wiekowo, co umożliwia współpracę i uczenie się od sobie nawzajem. Praca własna odbywa się w pracowniach Montessori, które są przygotowane tak, aby odpowiadały na potrzeby rozwojowe dzieci. 

W każdej pracowni znajduje się odpowiednio przygotowany materiał z zakresu języka, matematyki, przyrody, ćwiczenia zmysłów, katechezy i innych dziedzin wiedzy, które interesują dzieci. Praca własna odbywa się w ciszy, z uszanowaniem potrzeb każdego dziecka.

Dowiedz się więcej...

Rodzice

Jesteśmy bardzo otwarci na współpracę z rodzicami. Proponujemy spotkania wokół edukacji i wychowania, a także warsztaty związane z metodą Montessori. Pragniemy, aby szkoła stanowiła wsparcie dla rodziców poprzez zapewnienie jedności z zasadami i wartościami, wyznawanymi w domach. 

Nasi wychowawcy są w ścisłym kontakcie z rodzicami, aby wspólnie pomagać naszym uczniom we wzrastaniu. Bardzo nam zależy, aby w szkole panowała ciepła, domowa atmosfera.

Dowiedz się więcej...

Funkcjonowanie

Nasza szkoła pracuje w godzinach od 8 do 14. 

Młodsze klasy spędzają każdego dnia około 2–3 godzin na pracy własnej. W jej trakcie poznają zagadnienia matematyczne, językowe i przyrodnicze, kierując się własnymi potrzebami, pod okiem nauczyciela. Edukacja uzupełniana jest o zajęcia zintegrowane oraz lekcje przedmiotowe, takie jak informatyka, W-F czy religia.

W starszych klasach praca własna jest także istotnym elementem każdego dnia nauki w szkole. Pozwala ona na rozwój każdego dziecka i indywidualizację jego pracy z wykorzystaniem materiałów Montessori, pod opieką nauczyciela w przygotowanej do tego pracowni. Poza tą pracą dzieci mają zajęcia przedmiotowe, podczas których poszerzają swoją wiedzę różnymi metodami.

Wszyscy uczniowie korzystają także z dobrodziejstw leśnej edukacji, która jest integralną częścią naszej szkolnej codzienności.

W  szkole odbywają się także zajęcia wspomagające pisanie, czytanie, warsztaty z psychologiem, kółko teatralne i zajęcia robotyczne w ramach Laboratorium Przyszłości.

Rekrutacja

Drodzy Rodzice!

W odpowiedzi na liczne zapytania dotyczące rekrutacji do naszej szkoły w Kętach na rok szkolny 2024/2025, pragniemy poinformować, że jak co roku pierwszeństwo zapisu przysługuje rodzeństwu uczniów już uczęszczających do szkoły.

W związku z tym z wielką przykrością informujemy o braku wolnych miejsc na rok szkolny 2024/2025.

Przepraszamy bardzo i dziękujemy za zainteresowanie naszą szkołą!

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

W pierwszej kolejności należy wypełnić formularz i złożyć go w naszej szkole do dnia 20 marca 2023 roku.
Direction Arrows
Krok 1
Porozmawiaj z nami

Porozmawiaj z nami

Kolejnym krokiem jest rozmowa obojga rodziców z dyrektorem szkoły lub wychowawcą grupy.
Direction Arrows
Krok 2
Odwiedź naszą szkołę

Odwiedź naszą szkołę

Ostatnim etapem jest dwudniowy pobyt dziecka w naszej szkole. Będzie to czas poznania przez dziecko rytmu dnia, wartości oraz zasad funkcjonowania naszej szkoły.
Krok 3

Kontakt

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Fundacji Królowej Świętej Jadwigi w Kętach.

Dyrektor szkoły: Monika Kłosowicz

Telefon

+48 33 445 45 33 wew. 507

miejsca w których działamy

Adres

ul. Żwirki i Wigury 27

32-650 Kęty

Mamy Ci tyle do przekazania!

radosna postać witająca na stronie montessori mountain schools

Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz się dowiedzieć o nadchodzących wydarzeniach, które organizujemy w całej Polsce, koniecznie zapisz się do newslettera. Zadbamy o to, aby docierały do Ciebie tylko najważniejsze wiadomości!

premiera

Poznaj wyjątkowe historie

uczniów z edukacji domowej!