Metoda Montessori w praktyce. Zapraszamy na warsztaty matematyczne!

Po kilku latach przerwy powracamy z weekendowymi i bardzo praktycznymi warsztatami Montessori, w trakcie których skupimy się na matematyce!

Zastanawiasz się, czy te warsztaty są dla Ciebie?

• Nie musisz mieć montessoriańskiego doświadczenia i przygotowania. Sam kurs będzie zawierał bardzo mało teorii, ale pojawią się zagadnienia teoretyczne dotyczące kwestii matematycznych, dzięki którym doskonale odnajdziesz się na warsztatach.
  • Dopiero poznajesz metodę Montessori i masz zajawkę matematyczną? Dzięki warsztatom jeszcze lepiej poznasz tę metodę zaczynając od tematu, który Cię interesuje. Brzmi dobrze, prawda?
  • A może masz już jakieś doświadczenie z metodą Montessori, ale potrzebujesz przypomnienia i uporządkowania swojej wiedzy w zakresie pracy z materiałami matematycznymi? Czekamy na Ciebie!

W czasie dwóch dni spotkań będziemy pracować z matematycznymi pomocami, rozpoczynając od tych najbardziej podstawowych i w zależności od potrzeb grupy, będziemy przechodzić przez kolejne tematy, w tym m.in.:

• Zapoznanie z zasadami dziesiątkowego systemu liczenia na przykładzie złotego materiału
  • Elementarne ćwiczenia w dodawaniu, odejmowaniu, mnożeniu i dzieleniu z wykorzystaniem znaczków, liczydeł, tablic oraz laboratorium do dzielenia
  • Ułamki zwykłe – kształtowanie pojęcia ułamka, wykonywanie działań
  • Mnożenie ułamków dziesiętnych na tablicy.
  • Tworzenie kwadratów i obliczanie pierwiastków.
  • Geometria – brył i niebieskie trójkąty.

Termin i miejsce warsztatów:

Miejsce: Szkoła Montessori w Żywcu – Kolebach, ul. Pod Łyską 36

19 – 20 kwietnia 2024

• piątek, 16.00 – 20.00
  • sobota, 9.00 – 18.00

Prowadzący:

• Magdalena Gach
  • Katarzyna Szczotka

Zapisy:

Prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres [email protected]

Koszt:

• Rodzice dzieci ze szkół MMS – 400 zł