Wiosenna aura i ważne tematy

Baranki – Żoliborz swoje marcowe spotkanie rozpoczęły grą planszową z kartami świętych (mamy wydrukowanych kilkudziesięciu świętych na kolorowych kartach, które dzieci zbierają, oglądają, święci są z nami obecni od kilku miesięcy i Barankom nigdy się nie nudzą). Emocje były ogromne.

Z gry przeszliśmy do pochylenia się nad wydarzeniami Wielkiego Tygodnia. Każdy dzień ilustrowały rekwizyty – można było założyć na głowę cierniową koronę lub powąchać olejku, którym został namaszczony Pan Jezus w Betanii.

Po półmiskach przekąsek, które dodały nam sił, udaliśmy się na teren Cytadeli Warszawskiej, gdzie odbyliśmy naszą Drogę Krzyżową. Każda stacja zilustrowana była dziełem jednego z Baranków, na zmianę dzieci niosły krzyż i wspólnie śpiewaliśmy.

Pogoda dopisała, więc na koniec odbyły się jeszcze gry i zabawy w terenie. Wszyscy wrócili do domu wybiegani i w pełni szczęśliwi.