Co to ten Wielki Tydzień?

W sobotę przed Niedzielą Palmową Baranki z Borku Starego spotkały się już po raz ostatni przed Sakramentem Spowiedzi i Komunii Świętej. Ty razem skład był zwiększony, ponieważ połączyliśmy siły z drugą grupą borecką Kamili i Marcina.

Rozpoczęliśmy Eucharystią. O. Grzegorz powiedział nam ubogacające słowo  o tym, aby nie płakać nad Jezusem, tylko nad naszymi grzechami i brakiem miłości. Jezus tak mocno kocha każdego z nas, że odkupił nasze winy, dając się ukrzyżować na drzewie krzyża, które jest jednocześnie drzewem życia, bo przez nie otworzył nam bramy życia wiecznego.

Bezpośrednio po Eucharystii wyruszyliśmy na Drogę Krzyżową po dróżkach. Każda rodzina prowadziła rozważanie do jednej stacji. Dzieci trzymały pięknie wykonane na deskach obrazy do stacji.

Po zakończeniu Drogi Krzyżowej piliśmy herbatę, kawę i jedliśmy smakołyki. Po posileniu ciała grupa Kamili i Marcina robiła krzyże w jednej sali, a w drugiej nasza grupa miała katechezę o pięknie i bogactwie  Wielkiego Tygodnia, ze szczególnym zwróceniem uwagi na Triduum Paschalne.

Udostępnij:

Zloty Baranków

w całej Polsce!

W najbliższym czasie odbędą się trzy wyjątkowe wydarzenia barankowe, na które gorąco Was zapraszamy!

premiera

Poznaj wyjątkowe historie

uczniów z edukacji domowej!