Wielkie Lekcje o Wszechświecie i cywilizacjach pozaziemskich dla ED – już 30 listopada w Domu Montessori!

Już 30 listopada 2022 roku w Domu Montessori w Koszarawie, odbędą się kolejne Wielkie Lekcje dla uczniów z edukacji domowej. Tym razem poprowadzi je dla Was nauczyciel i egzaminator z matematyki i fizyki, wolontariusz w projekcie SETI@home – Jakub Nowak!

Przygotowaliśmy dla Was dwa tematy, które kierujemy do różnych grup wiekowych:

• W godzinach 15.00-16:30  zapraszamy uczniów klas 1-6 z rodzicami na Wielką Lekcję pt. Odległości  i czas we Wszechświecie. Jak to zmierzyć?

Czy da się zmierzyć odległości do odległych gwiazd i galaktyk? Jak to zrobić skoro nawet światło biegnie od nich setki, tysiące lub miliony lat? A jak odnieść historię naszych dziejów do ponad 13 miliardów lat istnienia Wszechświata?
  • O godzinie 17.00 zapraszamy uczniów klas 7-8 i licealistów na Wielką Lekcję pt. Naukowe podstawy poszukiwania cywilizacji pozaziemskich. Projekt SETI

Ludzkość od wieków zadaje sobie pytanie, czy jesteśmy sami w ogromnym kosmosie? Czy istnieje życie poza Ziemią zwłaszcza w inteligentnej formie? Czy porządny naukowiec powinien badać coś, co kojarzone jest z paranauką i fantastyką naukową? Czy od strony formalnej w tym politycznej, filozoficznej, teologicznej, a przede wszystkim mentalnej bylibyśmy przygotowani na kontakt z obcą cywilizacją? Jak realnie poszukiwać potencjalnych sygnałów np. w ramach projektu SETI?

Jak się zapisać?

Przygotowaliśmy dwie grupy warsztatowe:

• Godzina 15.00. Grupa I: uczniowie klas 1-6 SP w edukacji domowej z rodzicami
  • Godzina 17.00. Grupa II: uczniowie klas 7-8 SP i liceum w edukacji domowej

Aby zgłosić się na Wielką Lekcję prowadzoną przez Jakuba Nowaka, wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres [email protected], a w treści maila napiszesz imię i nazwisko ucznia oraz klasę, w której aktualnie się znajduje.

Do zobaczenia 30 listopada w Domu Montessori w Koszarawie (Koszarawa 142, piętro 2)!