Spotkania dla licealistów w Poznaniu – czekamy na zgłoszenia!

Drodzy Licealiści!

Zapraszamy Was do współtworzenia grupy wymiany doświadczeń, poszerzania horyzontów i dzielenia się swoją obecnością. Będziemy się spotykać dwa dni w miesiącu (raczej jeden weekend), w Poznaniu.

Co oferujemy:

• poszukamy interesujących wydarzeń kulturalnych;
  • poznamy środowisko akademickie z Poznania i nie tylko;
  • porozmawiamy z naukowcami z różnych dziedzin;
  • weźmiemy udział w ogólnokrajowej konferencji naukowej (bierny lub czynny uczestnik, wolontariat, poznanie środowiska młodych naukowców);
  • na koniec roku spotkań zorganizujemy biwak pod namiotem na obrzeżach Puszczy Nadnoteckiej;
  • wyjdziemy z aparatem fotograficznym do miasta lub do lasu;
  • wspólnie spędzimy czas i będziemy o nim decydować!

Grupę prowadzi dr inż. Jędrzej Nyćkowiak, który podzieli się z Wami swoimi doświadczeniami i wiedzą, nie tylko naukową, lecz również wiedzą dotyczącą budowania relacji, a także aspektami dotyczącymi prowadzenia firmy i zarabiania pieniędzy, zawierania umów, czy też etyki biznesowej.

Kilka słów o prowadzącym:

Z zamiłowania lubię turystykę, biwakowanie, jazdę kamperem i samochodem, i koło podbiegunowe (namiotowo!), i dużo innych…

Z wykształcenia: trudno powiedzieć, ukończyłem studia z ochrony roślin, następnie obroniłem doktorat dotyczący ochrony środowiska, spędziłem kilkanaście miesięcy podczas studiów na różnych stażach, stypendiach i konferencjach w całej Europie, obecnie jestem również studentem studiów podyplomowych… (człowiek uczy się całe życie…).

Zawodowo:  uczę matematyki, fizyki, wielu przedmiotów specjalnościowych (technicznych i inżynieryjnych oraz przyrodniczych), jednakże mogę śmiało powiedzieć, iż „fizykę wykładam”, gdyż zarówno jej uczę jak i potrafię ułożyć płytki w łazience, rozprowadzić instalację elektryczną, czy też wymurować i wytynkować ścianę, jestem również właścicielem wydawnictwa naukowego, gdzie wydajemy pozycje książkowe i organizujemy konferencje naukowe.

Prywatnie jestem mężem, i tatą czwórki dzieci (w tym 3 w MMS).

Warunki uczestnictwa:

• uczeń w liceum MMS (od 1 do 4 klasy);
  • przesłanie zgłoszenia mailowego na adres [email protected] z krótką informacją o sobie:
    • krótki opis swoich zainteresowań;
    • co chciałbyś robić w przyszłości;
    • czego oczekujesz od grupy;

Czekamy na Wasze zgłoszenia! 👋