Poznań na spotkaniu wyjazdowym

Poznańskie Branki udały się do Bojanowego Gniazda, aby tam przeżyć swoje ostatnie formacyjne spotkanie przed uroczystościami Pierwszej Spowiedzi oraz Komunii Świętej.

Nasza wspólna barankowa droga dobiega końca, ale mocno wierzymy, że dla naszych dzieci to dopiero początek odkrywania piękna Sakramentu Pokuty i Eucharystii.

W sobotę po raz kolejny pochyliliśmy się nad tajemnicą Wielkiego Postu; rozmawialiśmy o tym co znaczy pościć, po co nam ten trudny czas wyrzeczeń i jak nasza 40-dniowa wędrówka z Jezusem zmierza do Jerozolimy i na Golgotę.

W szczególny sposób pochyliliśmy się nad Wielkim Tygodniem i Tridiuum Paschalnym, aby odkryć, jakie bogactwo ten czas niesie dla nas, a Ojciec Robert w piękny sposób pokazał nam głębie ludzkiej duszy i wartość spotkania z naszym kochającym Ojcem w Sakramencie Pokuty.

Był też czas, aby przejść z Jezusem Drogę Krzyżową, a jej pięknym zwieńczeniem była modlitwa “Znaczę się znakiem Krzyża”- “Bądź Krzyżu moją siłą, prowadź mnie do Króla Niebios…znaczę znakiem Krzyża swoją twarz i twarzą naznaczoną Krzyżem obracam się ku Tobie – Panie”.

Każdy Baranek ulepił też krzyż z gliny, który będzie nam przypominał o naszej barankowej drodze przygotowań do Sakramentów.

Niedzielę Radości przeżyliśmy w radosnym nastroju, zgłębiając elementy i piękno Mszy św. i biorąc udział w Eucharystii.

To był piękny czas. Ubogaceni wróciliśmy do naszych domów wdzięczni za naszą wspólnotę i barankową drogę.
Chwała Panu!

Udostępnij: