Podróż w czasie i przestrzeni w Konstancinie!

W dniu 26. listopada spotkaliśmy się w parafii Św. Józefa Oblubieńca NMP w domu parafialnym. Spotkanie rozpoczęło się od pracy w podgrupkach i wspólnej wymianie naszych doświadczeń z przeżywanych wcześniej okresów Adwentu. Następnie zrobiliśmy krótkie sprawozdanie i podsumowanie z prac.

Kolejne punkty programu to była “podróż w czasie i przestrzeni” 😉 Rozpoczęliśmy od znalezienia drogi z Egiptu do Ziemi Świętej, miejsc związanych z Narodzinami Pana Jezusa – Nazaretu, Betlejem i Jerozolimy.

Następnie przenieśliśmy się do najciemniejszego pomieszczenia na poddaszu, żeby zobrazować podróż Izraelitów z ciemności do Światła. W tym kontekście było wyjaśniane pojęcie Światłości Świata oraz przekaz rorat.

Na zakończenie naszego spotkania przenieśliśmy się w do czasów średniowiecza (sprzed czasów) Gutenberga, gdy księgi były przepisywane ręcznie przez skrybów. Dla wszystkich na spotkaniu było to cenne doświadczenie ćwiczeń ręcznego pisania piórem i atramentem z kałamarza.

Na zakończenie – pod nieobecność ks. proboszcza Marcina – mszę poprowadził ks. Arek, który wprowadził nas w adwentowy czas oczekiwania i przygotowania.

Udostępnij:

Zloty Baranków

w całej Polsce!

W najbliższym czasie odbędą się trzy wyjątkowe wydarzenia barankowe, na które gorąco Was zapraszamy!

premiera

Poznaj wyjątkowe historie

uczniów z edukacji domowej!