Plener malarski z Jaśkiem Balcerzakiem

7 – 12 sierpnia 2023, Krzyżowa k. Żywca
Warsztaty dla dzieci i rodziców

Prowadzący: Jasiek Balcerzak

Zbliżają się wakacje!

Z radością zapraszamy Was na plener malarski, który poprowadzi dla całych rodzin Jasiek Balcerzak.

Planowane zajęcia rysunkowe i malarskie w ramach pleneru w Krzyżowej ukierunkowane będą przede wszystkim w stronę umiejętności „widzenia”.

Podejście takie wiąże się z dużą swobodą w podejściu do realizacji plastycznych, które nie wymaga doświadczenia w rysunku i malarstwie, a jedynie chęci do działania i uwagi, która będzie głównym orężem w próbach przedstawienia rzeczywistości. Inaczej mówiąc, w czasie warsztatów skupimy się na tym jak świat wygląda, a nie jak go pamiętamy, oczywiście opierając się na naszych mocno ograniczonych zmysłach!

Tematami plastycznymi będą okolice Krzyżowej, a więc natura oraz architektura, a w przypadku gorszej pogody, wspomagać się będziemy martwymi naturami ustawianymi pod dachem. Przewidziane techniki plastyczne to ołówek, suchy pastel, tłusty pastel i tempera/plakatówka.

Dla kogo

Zajęcia w ramach pleneru w Krzyżowej przeznaczone są dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Program ramowy

Rozpoczęcie warsztatów w niedzielę 7 sierpnia o godzinie 20:00, zakończenie w sobotę 12 sierpnia w południe.

Codziennie:

• rano zajęcia rysunkowe w plenerze: ogród, łąka, strumień, pobliska architektura itp.,
  • po południu kontynuacja warsztatów dla chętnych,
  • o 21:00 spotkanie z rodzicami – rozmowy o rysunkach.

Potrzebne materiały

Materiały rysunkowe zapewnione są w kosztach warsztatów za wyjątkiem poniższej listy, którą każdy uczestnik organizuje we własnym zakresie:

• lekka deska (podkładka pod papier) oraz uchwyty (klipsy) do papieru lub taśma klejąca papierowa,
  • składane krzesełko plenerowe,
  • kapelusz i okulary przeciwsłoneczne,
  • środki przeciw komarom i meszkom,
  • chusteczki higieniczne lub papier toaletowy,
  • kubek na wodę.

Jasiek Balcerzak – prowadzący

Ukończyłem Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Uczę plastyki w szkole średniej IBO oraz prowadzę zajęcia z malarstwa na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Jestem też czynnym malarzem, wystawiając swoje prace w galeriach sztuki.

Posłuchaj podcastu uSawickich, którego gościem był Jasiek Balcerzak i poznaj lepiej prowadzącego plener rysunkowy w Krzyżowej!

Zapisy za warsztaty prosimy kierować drogą mailową na adres: [email protected].

Koszt warsztatów:

• 800 zł / osoba – dla rodzin ze szkół MMS,
  • 1100 zł / osoba – dla rodzin niemających dzieci w szkołach MMS.

Cena warsztatów obejmuje warsztaty, materiały (prócz tych, wyszczególnionych powyżej) oraz nocleg w Domu Gościnnym U Sawickich (ul. Jana Pawła II 190, Krzyżowa).

Zobacz, jak było w poprzednich latach!