Opowieści z dalekiego świata – już 9 listopada w Domu Montessori!

Po wielkiej lekcji o powstawaniu Wszechświata i o prawach rządzących przyrodą, którą poprowadziła dla uczniów z edukacji domowej Ewa Kaliszuk, przyszedł czas na kolejne spotkanie!

Tym razem czeka nas niezwykła podróż do kraju kwitnącej wiśni. Czy domyślacie się, dokąd razem dotrzemy?

Przyjrzymy się temu niezwykłemu miejscu i z lotu ptaka, i z bardzo bliska. Poznamy przyrodę, ludzi, ich kulturę, a zwłaszcza pismo. Sami na chwilę zatopimy się w kaligrafii. Może uda nam się coś posmakować?

A wszystko dzięki spotkaniu z wyjątkowym gościem dr Hansem Goberem, który aż 5 lat swojego naukowego życia spędził właśnie w tym kraju. Zachwycił się i teraz chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami z innymi.

Spotkanie odbędzie się w j. angielskim z naszym tłumaczeniem dlatego tym razem zapraszamy uczniów starszych klas 5-8 SP oraz LO.

Jak się zapisać?

Obecnie mamy zapełnione obie grupy oraz listy rezerwowe. O kolejnych warsztatach będziemy informować z dwutygodniowym wyprzedzeniem już niebawem.

O cyklu spotkań:

Powyższa propozycja, to część nowego cyklu warsztatów dla uczniów w każdym wieku, które mają inspirować do zadawania sobie pytań, poszukiwania odpowiedzi, zadziwiania się i zachwycania otaczającym światem, zaspokajania swojej ciekawości, porządkowania informacji… To także dobry czas na poznawanie siebie nawzajem.

Zobaczcie, jak wyglądały poprzednie zajęcia, które poświęciliśmy powstawaniu Wszechświata!

O kolejnych spotkaniach będziemy informować z 2 tygodniowym wyprzedzeniem.