Kto w Przecławiu pomaga Mikołajowi?

6 grudnia odbyły się w naszej szkole rodzinne mikołajki. Zaproszeni byli wszyscy uczniowie, ich rodzice oraz rodzeństwa, które jeszcze nie uczą się razem z nami. Tym samym klimat tego spotkania był naprawdę wyjątkowy.

Panie, które zazwyczaj prowadzą zajęcia przygodowe czy język niemiecki, wcieliły się w elfy, z którymi piekliśmy i ozdabialiśmy pierniczki, robiliśmy lampiony oraz papierowe gwiazdy, a nawet topiliśmy wosk, tworząc własne świece sojowe. Wszystkie dzieła były niepowtarzalne, a pierniki wyjątkowo smaczne – mało kto zdecydował się na zabranie ich do domu w pudełku!

Poza warsztatami każde dziecko, duże i małe, otrzymało upominek, który przygotował pan Paweł Włoch, tata trójki uczniów. Pan Paweł pasjonuje się majsterkowaniem i tworzeniem rzeczy z drewna, dlatego przygotował drewniane ozdoby choinkowe do własnego sklejenia. Spotkanie zakończyliśmy rozmowami i dowolnymi zabawami wśród swoich kolegów i koleżanek. Było cudownie!