Dzień Skupienia Baranków Warszawa-Zacisze w Choszczówce

Tegoroczny kurs Barankowy rozpoczęliśmy od Dnia Skupienia, który odbył się w Choszczówce. Choć dzień zapowiadał się na mglisty i deszczowy, widzieliśmy, że Ten, który uciszył burzę na jeziorze, jeszcze na pewno rozgoni chmury, i nie pomyliliśmy się!

W pierwszej części każda z rodzin przedstawiała się w formie słowno-graficznej.

Następnie rodziny poznały układ roku liturgicznego. Potem okazja do porozmawiania przy kawie i Msza Święta. Ksiądz Paweł Rogowski opowiedział o Choszczówce jako o miejscu odpoczynku błogosławionego księdza prymasa Wyszyńskiego, a w kazaniu przypomniał rodzicom, że chrześcijanin to ten, który ma relację z Jezusem, a nie z prawem.

Po obiedzie pracowaliśmy w grupach: dzieci poprzez słuchowisko z BibliaKids miały doświadczyć, czym jest słuchanie, jak Maryja opowiada nam o swoim Synu, gdy modli się z nami na różańcu. Następnie siostra Beata Zawiślak opowiedziała im o darach, które otrzymaliśmy od Ojca, a one jej o talentach, jakimi zostali obdarowani.

Rodzice mieli możliwość wysłuchania konferencji s. Beaty o perspektywie dobra i talentach, następnie przemodlenia tego tematu na adoracji i podzielenia się owocami adoracji z małżonkiem podczas spaceru, a następnie z pozostałymi rodzicami. W tym większym gronie porozmawiali też o tym, w jaki sposób włączają się w rytm roku liturgicznego i o ewentualnych niejasnościach związanych z przygotowaniami do Barankowej Pierwszej Spowiedzi i Komunii świętej.

Po przerwie na brykanie po mieniącym się kolorami parku i zabawach integracyjnych dzieci dołączyły do rodziców w twórczej aktywności, jaką jest tworzenie „taśmy darów”. Na koniec zadanie dla małych paluszków i większych palców: nizanie koralików na sznurek.

W naszej parafii tego samego dnia odbywała się Ewangelizacja – małżeństwa z Domowego Kościoła opowiadały o dobru, jakie Bóg działa w ich życiu. Błogosławimy dobrego Boga za wszystkie świadectwa, jakie małżeństwa złożyły tego dnia – czy to z ambony, czy w rozmowach przy kawie w Choszczówce, czy niosąc miskę ziemniaków drugiemu!