Droga krzyżowa na Jamnej

Nasze sobotnie spotkanie na Jamnej 9 marca 2024 rozpoczęliśmy Mszą Świętą. Następnie usiedliśmy wokół koła liturgicznego. W przybliżeniu tajemnic Wielkiego Tygodnia pomogła nam Agnieszka Gadzała. Mieliśmy okazję powąchać i posmarować się olejkiem nardowym i przypomnieć sobie ważne wydarzenia z
tajemnicy naszego zbawienia.

Udaliśmy się też w wyjątkową Drogę Krzyżową, którą prowadził nasz Ojciec Łukasz Detmer. Szliśmy przez las, przy pięknej pogodzie. Kolejno rodziny brały krzyż, czytały przygotowane przez siebie rozważania. W kontemplacji pomagały obrazy kolejnych stacji, namalowane wcześniej na desce przez nasze Baranki.
Chcemy brać swój krzyż i iść za Tobą Panie! Nie tylko dziś, zawsze. Razem iść łatwiej. 

Katechezę Mury Jerozolimy poprowadziła  gościnnie Martyna Nawrot. Byliśmy bardzo zaciekawieni budowaniem murów Jerozolimy z klocków, układaniem figurek Jezusa i apostołów w Wieczerniku, Ogrodzie Oliwnym i po kolei w innych miejscach. Przedmioty pomagają naszym dzieciom zrozumieć. Cudownie jest patrzeć na nie takie zapatrzone, bacznie obserwujące, skoncentrowane. Dodatkowo patrzyliśmy, jak róża jerychońska się zazielenia i rozwija.

Ziarno zasiane. Amen!

Udostępnij:

Zloty Baranków

w całej Polsce!

W najbliższym czasie odbędą się trzy wyjątkowe wydarzenia barankowe, na które gorąco Was zapraszamy!

premiera

Poznaj wyjątkowe historie

uczniów z edukacji domowej!