Czy Bolesław Chrobry był Polakiem? Wielka Lekcja z historii dla uczniów z ED!

Już 20 kwietnia 2023 roku w Domu Montessori w Koszarawie, odbędą się kolejne Wielkie Lekcje dla uczniów z edukacji domowej. Tym razem poprowadzi je dla Was nauczyciel i egzaminator historii i języka polskiego – Paweł Madaliński!

Wielka Lekcja: Polak, czyli kto? Kształtowanie się polskiej świadomości narodowej na przestrzeni wieków.

Lubimy opowiadać sobie historie. Te prawdziwe i te całkowicie zmyślone. Rodziny, plemiona i narody także to robią. Wspólna “narracja” jest potrzebna, ułatwia budowanie więzi. Wpływa na nasze wyobrażenie o samych sobie. Zapraszam do rozważań na temat kształtowania się polskiej świadomości narodowej. Podczas spotkania spróbujemy odpowiedzieć m.in. na poniższe pytania.

• Czy Bolesław Chrobry był Polakiem?
  • Skąd wzięły się polskie barwy narodowe?
  • Jacy artyści odcisnęli największe piętno w polskiej świadomości?
  • Kto pisał ku pokrzepieniu, a kto ku otrzeźwieniu?

Jak się zapisać?

Przygotowaliśmy dwie grupy warsztatowe:

• Godzina 15.00. Grupa I: uczniowie klas 1-8 SP w edukacji domowej z rodzicami
  • Godzina 17.00. Grupa II: uczniowie liceum w edukacji domowej

Aby zgłosić się na Wielką Lekcję prowadzoną przez Pawła Madalińskiego, wystarczy, że napiszesz na adres [email protected], a w treści maila napiszesz imię i nazwisko ucznia oraz klasę, w której aktualnie się znajduje.

Do zobaczenia już 20 kwietnia w Domu Montessori w Koszarawie (Koszarawa 142, piętro 2)!