Co w skalach piszczy? Wielka Lekcja dla uczniów z edukacji domowej

Każdego dnia robimy wiele kroków. Skrzętnie je liczymy, a potem przeliczamy na metry i kilometry. Cieszymy się, że tak dużo lub smucimy, że dziś tak mało wyszło. Myślimy o tym!

W tym samym czasie mijamy – najczęściej bezrefleksyjnie – dziesiątki, setki a może tysiące kamieni.

Czy doświadczyliście kiedyś takiego nagłego zatrzymanie właśnie z powodu jakiegoś kamienia? Czy pojawiała się w Waszej głowie kiedykolwiek myśl – jak powstał ten kamień, lub co “widział i słyszał” w czasie swojego “życia”?

Od dawna mnie to fascynowało! Zapraszam Was na spotkanie o kamieniach – spróbujemy wsłuchać się w opowieści, jakie snują te odłamki różnych skał! Jeśli macie swoje ulubione to zabierzcie ze sobą!

Postaramy się wyjść w teren do pobliskiego potoku, aby przyjrzeć się tej niezwykłej drodze, którą od wieków podążają właśnie kamienie. Bądźcie przygotowani na takie doświadczenie. Przed samym spotkaniem będzie informacja co trzeba zabrać.

Jak się zapisać?

Spotkanie odbędzie się w Domu Montessori w Koszarawie (Koszarawa 142) i jego okolicach, 17 maja, o godzinie 15.00. Zakończenie przewidujemy na godzinę 17:30.

Tym razem zapraszamy uczniów z klas 5-8 szkoły podstawowej i licealistów. Aby się zgłosić, wystarczy, że wysłać maila na adres [email protected] – czekamy na Wasze zgłoszenia!

O cyklu spotkań:

Powyższa propozycja to część nowego cyklu warsztatów dla uczniów w każdym wieku, które mają inspirować do zadawania sobie pytań, poszukiwania odpowiedzi, zadziwiania się i zachwycania otaczającym światem, zaspokajania swojej ciekawości, porządkowania informacji… To także dobry czas na poznawanie siebie nawzajem.

Zobaczcie, jak wyglądały poprzednie zajęcia, które poświęciliśmy powstawaniu Wszechświata!

O kolejnych spotkaniach będziemy informować z tygodniowym wyprzedzeniem.