Ciekawe wydarzenia w Wielkopolsce dotyczące edukacji domowej

Już niebawem, w Wielkopolsce, będą miały miejsce dwa bardzo ciekawe wydarzenia, dla wszystkich zainteresowanych edukacją domową!

Spotkanie informacyjne w Ostrowie Wielkopolskim

Zapraszamy serdecznie zainteresowanych rekrutacją do naszej ostrowskiej szkoły w ramach edukacji domowej na spotkanie informacyjne!

Opowiemy o naszej szkole, ofercie, jaką przygotowaliśmy dla dzieci i młodzieży z edukacji domowej oraz odpowiemy na wszystkie Wasze pytania.

Spotkanie odbędzie się 10 czerwca, w godzinach:

• 15:30 – spotkanie dla zainteresowanych szkołą podstawową
  • 16:30 – spotkanie dla zainteresowanych liceum

Jeśli znacie kogoś, kto mógłby być zainteresowany takim spotkaniem, prosimy, przekażcie tę informację takiej osobie!

Do zobaczenia w Ostrowie Wielkopolskim, ul. Raszkowska 39 👋

Spotkanie dotyczące Montessori Open Space w Poznaniu!

Marzy nam się uruchomienie Montessori Open Space, czyli przestrzeni dla licealistów z edukacji domowej, o której więcej piszemy na stronie poświęconej rekrutacji, mówimy w podcaście poświęconym temu rozwiązaniu oraz opowiadamy w filmach na naszym YouTube.

W skrócie, Montessori Open Space, to inicjatywa, która w swoim centrum stawia codzienne spotkania licealistów. Zapraszamy uczniów do współtworzenia przestrzeni, w której będą bywali codziennie i w której będą mogli:

• uczyć się tego, co w danej chwili uznają za ważne, ciekawe lub potrzebne,
  • integrować się z rówieśnikami,
  • rozwijać się pod opieką tutora.

Uruchomienie takiej przestrzeni zależy od Waszego zainteresowania. Zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się 13 czerwca, o godz. 17:00 w Studio Sztuki Teatralno Aktorskiej przy ul.Ratajczaka 18 w Poznaniu.

Jeśli nie możesz wziąć udział w spotkaniu, prosimy, poinformuj nas mailowo ([email protected]), żebyśmy mogli jak najlepiej ocenić zainteresowanie taką przestrzenią w Poznaniu 🙏🏻

Do zobaczenia niebawem! 👋