Bogate spotkania grupy Freta 1 w Warszawie

Za nami kolejne spotkania grupy Baranków Freta1. W listopadzie poznaliśmy historie świętych patronów i zrobiliśmy lampiony roratnie. W grudniu rozpoczęliśmy przygotowania do adwentu – mówiliśmy o szarej godzinie i wieńcu adwentowym, a na koniec ozdobiliśmy bombki na choinkę. Zastanowiliśmy się też nad tym, co możemy zrobić w naszej codzienności, aby Boże Narodzenie naprawdę się wydarzyło w naszych sercach – tym razem dzieci i rodzice nie pracowali w rodzinach, lecz swoich grupach wiekowych. Na spotkaniu styczniowym przypominaliśmy sobie zdarzenia z okresu dzieciństwa Jezusa, aby potem zatrzymać się na dłużej nad tematem obrazu (i istoty) Boga zapisanego w Piśmie Świętym oraz tym, pokazanym przez Rembrandta na obrazie pt. „Powrót syna marnotrawnego”. Nasze ostatnie, lutowe spotkanie rozpoczęliśmy już w piątek od lekcji patrzenia i kontemplacji malowideł naściennych pochodzących z katedry Faras w północnym Sudanie i prezentowanych w Galerii Faras w Muzeum Narodowym. Kontemplacja dzieł sztuki wschodniochrześcijańskiej była pięknym przeżyciem zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Na spotkaniu sobotnim kontynuowaliśmy poznawanie kościoła jako Domu Bożego i budowli sakralnej oraz części Mszy Świętej.