Baranki góreckie (II edycja) – zainaugurowane

W modlitwie naszego barankowego teamu poprzedzającej Spotkanie Inauguracyjne, sięgnęliśmy do niedzielnej ewangelii. Bardzo wybrzmiało nam wynikające z niej zapewnienie: „do większych rzeczy będzie powołany ten, kto w małych był wierny”. Bo oto w naszej drugiej edycji przygotowań Pan napełnił barankowe sieci bogatym połowem – zgłosiło się 17 rodzin z dziećmi, a jeszcze kilka kolejnych pytało o miejsca! Niezmierną radość sprawiła nam informacja, że większość z nich przyszła „z polecenia” zeszłorocznej (o połowę mniejszej) grupy).

Pomimo natłoku spraw i permanentnego braku czasu udało się zapiąć wszystko na ostatni guzik – tak, że starczyło miejsca, sił i treści na wspaniałe spotkanie z tymi fantastycznymi ludźmi. Widzieliśmy, że Duch Boży nas wpiera i porusza się między nami, a kiedy w połowie spotkania pojawiła się jeszcze jedna, niezapowiedziana rodzina – czułem w sercu jak Jezus mówi: przyjmijcie ich, bo to nie wy, lecz ja jestem tu gospodarzem.

To było dobre spotkanie – wielkie bogactwo Rodzin, ich osobistej drogi, doświadczeń i entuzjazmu, który udzielał się wszystkim, a zwłaszcza barankowym dzieciom. Po opowieści o Roku Liturgicznym, radosnych śpiewach i barankowym fitnesie (dziękujemy Beni:), dzieci rozpierzchły się na warsztaty wykonywania własnych, kolorowych różańców, a rodzice mieli chwilę na dzielenie się i zapoznanie. Nie opuszczało nas przeświadczenie, że zebrali się ludzie nieprzypadkowi, dla których duchowy i EDukacyjny rozwój są priorytetami. Bóg zawsze ma więcej – podziwiamy rozmach, z jakim działa. Oj, będzie się jeszcze działo. Chwała Panu!

Przed nami spotkanie wyjazdowe, którego z niecierpliwością wyczekujemy.