Wielki Post, droga krzyżowa, eucharystia…

Baranki Boreckie spotkały się 25 lutego. Rozpoczęliśmy w kościele Eucharystią, podczas której o. Grzegorz zwrócił szczególną uwagę na czterokrotnie powtarzane PAN Z WAMI.

W dalszej części spotkania przeżywaliśmy Drogę Krzyżową Pana Jezusa. Droga Krzyżowa odbyła się w salce. Naszej medytacji Męki Pańskiej towarzyszyły krótkie, głębokie rozważania, ikony oraz rekwizyty – symbole związane z daną stacją. Dzieci kolejno kładły przy danej stacji zapaloną świeczkę i rekwizyt.

Po Drodze Krzyżowej była krótka przerwa herbatkowa, następnie rozpoczęliśmy katechezę “obrusową” o Eucharystii. Z każdą częścią Eucharystii wchodziliśmy głębiej. Każdorazowe PAN Z WAMI mówiło nam o tym, że Pan Jezus jest z nami coraz bliżej, że wszyscy jesteśmy JEGO. Odkryliśmy Zmartwychwstanie w Eucharystii, a na rozesłanie otrzymaliśmy misję, że jesteśmy posłani w świat, aby słowem, czynem i świadectwem swojego życia przekazywać ludziom MIŁOŚĆ BOŻĄ.

Ta katecheza była bardzo mocnym i głębokim przeżyciem dla dzieci, ale i rodziców. Po katechezie rodzinnie robiliśmy pamiątkowe krzyże.