Przecławskie starania przed Zlotem Rodzinnym i nie tylko

Umorusani mistrzowie gipsu

To były wyjątkowo brudzące, ale i bardzo kreatywne zajęcia artystyczne. Na początku, w jeszcze ciepłym wosku, uczniowie odciskali swoje dłonie, albo rzeźbili, by później zalać to masą gipsową. W ten sposób powstały odlewy i gipsowe kształty do ozdabiania.

Cienisty urok

Drugą formą rzeźbienia było tworzenie figur przy pomocy folii aluminiowej. A podświetlając, te figury uzyskaliśmy cienie, których wygląd stał się inspiracją do rysunków.

Odlotowe przygotowania

Nie tylko prowadzący zajęcia przygotowują się do Zlotu Rodzinnego. Uczniowie również! Na zajęciach przygodowych powstał wspólnymi siłami baner, na zajęciach z elektroniki są przygotowywane projekty pokazowe, a na zajęciach teatralnych… Trzeba przyjść i zobaczyć, nie będziemy więcej opowiadać ☺️

Zapachniało słodkościami

W szkolnej kuchni powstają same pyszności. Kokosanki, pralinki, batoniki musli, pianki a’la ptasie mleczko. Zachęcamy też do podzielenia się swoimi wypiekami i pysznościami podczas Zlotu Rodzinnego. Jeśli weźmiecie ze sobą koce, to na trawie będzie można spędzić świetny piknikowy czas.

Mydlane eksperymenty

Tematem przewodnim Akademii Odkrywców w tym miesiącu było mydło. Nie zabrakło tworzenia baniek mydlanych i własnych mydełek.

Puszyste dźwięki

Co może powstać z ziaren i talerzyków papierowych? Wielobarwne, wielodźwięczne i o różnych obliczach, szejkery.

Nieustraszeni matematycy

Matematyka znów porwała nas do swej zabawy. Grając, rozwiązując zagadki logicznej, kupując przedmioty, układając figury geometryczne, rywalizując, segregując, wybierając… przekonujemy się za każdym razem, że nie ma się czego obawiać.