Pamiątki Chrztu Świętego w Piekarach Śląskich

W niedzielę 8 stycznia obchodziliśmy święto Chrztu Pańskiego, w związku z czym dzień później w naszej grupie Baranków poruszyliśmy temat sakramentu chrztu świętego. Dzieci przypominały sobie, w czyim chrzcie uczestniczyły, jak to wyglądało, kto był obecny i oczywiście PO CO TO WSZYSTKO. Następnie pokazały grupie pamiątki z własnego Chrztu Świętego, świece, szatki, zdjęcia, książki pamiątkowe i szczególne upominki. Z pomocą rodziców wykonały pamiątkową kartę chrztu świętego z podstawowymi informacjami o swoim chrzcie. Potem udaliśmy się do kościoła gdzie ks. Jarek wyjaśnił nam obrzędy chrztu świętego w sposób dosłownie namacalny 🙂 Ciekawości dzieci nic nie umknęło – paschał, biała szata, zapach krzyżma świętego, wielkość chrzcielnicy ani nawet temperatura wody święconej:).