Opole tuż przed I Spowiedzią i Komunią

Ostatnie spotkanie Barankowe przed pierwszą spowiedzią i przed przystąpieniem do Pierwszej Komunii miało w sobie coś szczególnego, ale od początku.

Jak zawsze rozpoczęliśmy wszystko modlitwą, która pomaga nam skupić myśli na tym co najważniejsze. Później Ania poprowadziła katechezę na temat Triduum Paschalnego. Temat nie jest łatwy, natomiast przedstawiony był w sposób prosty i bardzo przemawiający do dziecięcych umysłów.

Następnie dorośli dyskutowali m.in. o sprawach organizacyjnych związanych ze zbliżającym się terminem Pierwszej Komunii swoich dzieci, a dzieci…oddawały się szaleństwom na placu zabaw (oczywiście pod czujnym okiem dorosłych).

Punktem kulminacyjnym była Msza Święta, która niewątpliwie uczy nas patrzenia na dzieci łagodnymi oczami Jezusa. Po Mszy nastąpił czas posiłku, a następnie wyruszyliśmy na Drogę Krzyżową leśnymi ścieżkami. To było niezwykłe doświadczenie. Każda z rodzin była zaangażowana w stworzenie ilustracji do wybranych stacji oraz zaprezentowania rozważań.

Nie sposób opisać, jak poruszające były szczególnie te momenty, w których widzieliśmy autentyczne przejęcie na twarzach dzieci i ich chęć do wspólnej modlitwy. To był piękny czas. Pan Bóg dał nam idealną pogodę, która umożliwiła spędzenie ze sobą dodatkowego czasu na łonie natury. Rodziny wymieszały się między sobą i poczuliśmy, że jest nam bardzo dobrze w gronie Barankowej wspólnoty.

Z radością wyczekujemy dni, w których nasze dzieci będą mogły pierwszy raz przystąpić do spowiedzi oraz pierwszy raz przyjąć Jezusa w Komunii Świętej.