Już 30 września zapraszamy na Zlot Edukacji Domowej w Koszarawie Bystrej!

Z radością przekazujemy, że zbliża się kolejna okazja do spotkania! Już 30 września, w sobotę, odbędzie się kolejny Zlot Edukacji Domowej w Koszarawie Bystrej!

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych edukacją domową! Czekamy na Was – rodziny z MMS, oraz na tych, którzy dopiero poznają tę formę edukacji. Nasze wydarzenie będzie doskonałą okazją do poznania innych osób edukujących swoje dzieci w domu, rozmów z egzaminatorami oraz zainspirowania się w trakcie ciekawych wydarzeń, które dla Was przygotowaliśmy!

Program zlotu:

• 8:30 – 9:00
    Przyjmowanie dzieci na zajęcia sportowe w GOKu w Koszarawie. Zajęcia będą trwały do godziny 12:00. Na zakończenie dzieci zostaną przewiezione do rodziców, czyli do budynku szkoły.
  • 9:00
    Msza Święta na rozpoczęcie w kościele w Koszarawie Bystrej
  • 10:00
    Oficjalne rozpoczęcie Zlotu przed szkołą w Koszarawie Bystrej
  • 10:20
    Wyjście na wyprawę w góry po drodze spotkanie ze znakarzami PTTK i krótkie warsztaty znakarskie w terenie (obowiązują zapisy).
  • 10:30
    Wyjście w teren w ramach zajęć leśnej edukacji prowadzonych przez Ewę Kaliszuk (obowiązują zapisy)
  • 10:15 – 15:00
    Spotkania, prelekcje i wykłady:
    • 10:15 – 11:00 Edukacja domowa w praktyce (Ola i Marcin Sawiccy)
    • 11:00 – 12:00 Spotkanie z Marią Berlińską oraz wykład „Wpływ atmosfery wychowawczej na rozwój dziecka”
    • 12:10 – 12:55 Wydawnictwo Element  „O malowaniu z dziećmi według Arno Sterna” – prezentacja dla rodziców i nauczycieli
    • 12:30 – 13:00 Egzaminy w LO i matura
    • 12:30 – 13:00 Egzaminy w klasach 1-3 SP
    • 13:00 – 13:40 Egzaminy w klasach 4-8 SP, egzamin ósmoklasisty oraz ITN
    • 13:30 – 14:15 Wydawnictwo Element „Uchwyć swój żywioł – o odkrywaniu talentów, pasji i mocnych stron” – mini warsztaty
    • 13:30 – 13:45 Dom ED w Bielsku-Białej
    • 13:45 – 14:15 Baranki
    • 14:15 – 15:00 „Dom Montessori jako innowacja pedagogiczna” – Ola i Marcin Sawiccy

W trakcie całego wydarzenia będzie ognisko z kiełbaskami, kawiarenka oraz warsztaty znakarskie prowadzone przez znakarzy z PTTK!

Przez cały czas do Państwa dyspozycji będzie również dostępne Biuro Szkół Fundacji.

Prosimy, kto może niech przywiezie ze sobą blachę domowego ciasta! 🍪

Z uwagi na spodziewaną dużą ilość osób, nie ma możliwości parkowania pod szkołą w Koszarawie Bystrej. Na miejscu będzie straż pożarna, która będzie kierować ruchem i pomagać w kwestiach parkowania.