Czas przejścia w Barankach z Jamnej

Czas tak szybko płynie… – 18 luty 2023 rok. To już przedostatnie spotkanie jamnejskich Baranków.

Po raz kolejny spotykamy się w rodzinnym domu Asi i Maćka Dzikowskich w Głogoczowie. Tym razem została nam przybliżona tajemnica śmierci i zmartwychwstania Pańskiego. Na początku Asia poprowadziła katechezę o obumieraniu ziarna. Wspólnie z dziećmi oglądaliśmy ziarno, które po wrzuceniu w ziemię się zmienia, dzieci mogły prześledzić te etapy, by później rozważać Słowo. Po katechezie “ruszyliśmy” za Jezusem Drogą Krzyża. Było to wstępne przygotowanie do kolejnego spotkania na drodze krzyżowej w Borku Starym pod Rzeszowem. Przypomnieliśmy sobie ponownie na kole liturgicznym, gdzie jest Wielki Post oraz Wielkanoc, szczególnie omówiliśmy czas Triduum.

Asia i Maciek podzielili się następnie z nami swoimi przeżyciami związanymi, nie tylko z obchodzeniem Tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Pańskiego, ale również pokazali, jak w rodzinnym gronie można przeżywać ten niezwykły czas. I tak oto mogliśmy zapoznać się z filmem, będącym prywatnym zapisem życia rodziny Asi i Maćka, na którym całą rodziną podążają śladami Pana Jezusa i Jego uczniów poprzez: obmywanie nóg, przygotowanie wieczerzy Paschalnej, przygotowanie ciemnicy, Drogi Krzyżowej, adoracji Krzyża, przygotowanie grobu.

Dzieci z Rodzicami przygotowały również na spotkanie modlitwę „Ojcze nasz”. Każda rodzina zilustrowała lub opowiedziała, czym ta modlitwa dla nas jest i co tak naprawdę się w niej kryje. Spotkanie zakończyło się wspólną agapą.