Ważne miejsca w kościele w Piekarach Śląskich.

Na ostatnim spotkaniu Baranków mieliśmy okazję poznać bliżej nasz kościół. Dzięki naszemu panu organiście wiemy już jak włączyć organy, ile mają lat, a także kto odpowiada za wyświetlanie tekstu pieśni podczas nabożeństw (ale nie za błędy ortograficzne). Mogliśmy też trochę zagrać i zajrzeć w miejsca zazwyczaj niedostępne, co wzbudziło duże zainteresowanie nie tylko wśród dzieci.

Potem nadszedł czas na zwiedzanie całego kościoła z kościelnym- panem Kamilem, który ciekawie i z dużą dozą cierpliwości oprowadzał, wyjaśniał i odpowiadał na pytania. Dzięki niemu wiemy już, jak działają lampki w konfesjonałach, czym jest prezbiterium i tabernakulum, jak pachnie krzyżmo i że Melchizedek to nie tylko prorok o trudnym do zapamiętania imieniu. Mogliśmy także zwiedzić zakrystię, podziwiać z bliska ornaty, monstrancję i przymierzyć stroje ministrantów, Dzieci Maryi i scholki.

To był bardzo ciekawy wieczór!