Spotkanie ze Słowem Bożym w Borku Starym

17 grudnia Boreckie Baranki zebrały się na spotkaniu wokół Adwentu oraz Pisma Świętego. Ten dzień rozpoczęliśmy Eucharystią, podczas której w czasie kazania ojciec Grzegorz nawiązał do Ewangelii z dnia, a był to Rodowód Jezusa. Wyjaśnił, że Św. Mateusz specjalnie nam daje ten Rodowód, abyśmy zobaczyli, że Jezus w swoim rodowodzie ma przodków, którzy nie byli idealni. I Pan Bóg się tego nie wstydzi. Nie wstydzi się nas, naszych upadków i grzechów, bo nas KOCHA.

W Piśmie Świętym jest całe życie Jezusa. W Biblii Pan Bóg nam mówi: KOCHAM CIĘ, kiedy upadasz, kiedy przeżywasz radość, szczęści, kiedy popełniasz grzech…..

Po Mszy świętej była przerwa na herbatkę, ciastko i rozmowy. Następnie zatrzymaliśmy się nad kołem liturgicznym, a w szczególności na Adwencie. Porozmawialiśmy o szatach liturgicznych, Roratach, symbolach Adwentowych. Następnie przeszliśmy do Spotkania o Piśmie Świętym. Zapoznaliśmy się z Biblią w różnych wydaniach i językach, m.in. wydanie Jakuba Wujka, Biblia w języku greckim, hebrajskim, hiszpańskim, angielskim, włoskim, a także w języku zakopiańskich górali. Dzieci i rodzice z zaciekawieniem oglądali i rozszyfrowywali fragmenty.

Dalszą część spotkania wypełniły scenki z Biblii w wykonaniu rodzin, a następnie przy dźwiękach chorałów gregoriańskich kaligrafowaliśmy fragmenty Ewangelii, Psalmów, Proroctw itp. Młodsze dzieci niepiszące rysowały Słowo Boże.