Różaniec u św. Józefa w Katowicach

Dnia 9 października odbyło się już drugie spotkanie grupy Baranki przygotowujące do wczesnej Komunii Świętej w parafii Św. Józefa w Katowicach. 

W pierwszej części naszego spotkania, na początku dzieci ustalały, w którym miejscu Roku Liturgicznego jesteśmy poprzez ustawianie w odpowiednim miejscu figury św. Józefa. Na naszym kole pojawiła się postać Maryi. Z pomocą księdza Grzegorza i prowadzącej pary dzieci poznawały tajemnice różańca. Rozmawialiśmy o tym, że modląc się na różańcu, dzięki Maryi przybliżamy się do Jezusa, rozważając jego życie. Następnie dzieci grupowały je kolorami, a potem poprzez rzut kostką każda rodzina wylosowała jedną z tajemnic, która prezentowaliśmy w formie kalamburów. 

Druga część naszego spotkania podzieliła grupy na dzieci/dorośli. Dzieci udały się do drugiego pomieszczenia, gdzie wraz z Bogusławą i Krzysztofem Możdżeń animatorami miały okazję stworzyć z koralików swoje własne różańce. Rodzice w tym czasie dzielili się swoimi przeżyciami, trudnościami i sukcesami związanymi z przygotowaniem dzieci do sakramentu Komunii Świętej. Wywiązała się rozmowa, podczas której jedni wspierali drugich, odkrywaliśmy, że cześć z nas mierzy się z podobnymi trudnościami, dzieliliśmy się pewnymi sposobami radzenia sobie z nimi. Zrodziły się też pytania, na które próbowaliśmy odpowiedzieć. 

Rozmawialiśmy też o wyjeździe integracyjnym naszej wspólnoty, który ma się odbyć od 4 do 6.11.2022. Zostały nam przekazane informacje organizacyjne i wspólnie dopracowaliśmy szczegóły tak, abyśmy wszyscy czuli się dobrze i komfortowo.

Udostępnij:

Zloty Baranków

w całej Polsce!

W najbliższym czasie odbędą się trzy wyjątkowe wydarzenia barankowe, na które gorąco Was zapraszamy!

premiera

Poznaj wyjątkowe historie

uczniów z edukacji domowej!