Egzaminy w edukacji domowej

Uczniowie w edukacji domowej mają obowiązek zdać egzaminy końcoworoczne ze wszystkich przedmiotów, które obowiązują w danej klasie.

Egzamin składa się z części pisemnej, po której następuje część ustna. Rozmowa z nauczycielem trwa około 30 minut. W czasie egzaminacyjnego spotkania nauczyciele szczególnie zwracają uwagę na to, co jest związane z rzeczywistym wysiłkiem ucznia, jednocześnie pomagają mu przedstawić, zaprezentować wiedzę i umiejętności, jakie zdobył w czasie nauki. 

Egzaminy w edukacji domowej można zdawać na dwa sposoby:

W trakcie sesji egzaminacyjnych

W trakcie sesji egzaminacyjnych organizowanych przez szkoły Terminy sesji organizowanych w danej szkole przekazujemy na początku roku szkolnego. Zapisy na sesje odbywają się za pośrednictwem naszej platformy TwójMMS, do której dostęp udzielany jest po zapisaniu się do naszych szkół.

Indywidualnie poza sesjami

Indywidualnie poza sesjami wyznaczonymi przez szkołę - jest możliwość umówienia się się bezpośrednio z wybranym nauczycielem. Kontakty do nauczycieli z danego przedmiotu znajdują się na naszej platformie dla uczniów i rodziców - TwójMMS.

Materiały, które pomogą Ci się przygotować do egzaminów w edukacji domowej

Na platformie, za pośrednictwem której można umówić się na egzaminy, znajdują się również inne materiały, takie jak pytania, które pomogą uczniom przygotować się do egzaminu pisemnego oraz treści i wymagania edukacyjne dla każdego przedmiotu i klasy.

Dostosowania

Oczywiście jest możliwość skorzystania z możliwości dostosowań podczas egzaminu, wynikających z posiadania orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego lub opinii o specyficznych trudnościach w uczeniu się. Wystarczy poinformować o tym fakcie przed zapisaniem się na egzamin.

uczeń chcący zapisać się do edukacji domowej
Dołącz do nas!

Zobacz, jak zapisać się do naszych szkół!

Poznaj nasze szkoły!

Wybierz szkołę, która Cię interesuje i poznaj lepiej jej ofertę dla rodzin z edukacji domowej!

Śląsk

Dolny Śląsk

Małopolska

Zachodniopomorskie

Wielkopolska

Mazowsze

doświadczenie w edukacji domowej
200
+

lat doświadczeń

miejsca w których działamy
60

województw

liczba uczniów w edukacji domowej
50000
+

absolwentów

Co jeszcze warto wiedzieć o edukacji domowej?

Jeśli zastanawiasz się, czy edukacja domowa to dobre rozwiązanie dla Ciebie i Twojego dziecka, zapoznaj się z poniższymi materiałami. Powstały one na bazie naszych codziennych, wieloletnich doświadczeń. Chcemy wierzyć, że będą one dobrą inspiracją do podjęcia decyzji dotyczącej przejścia na edukację domową!

radosna postać witająca na stronie montessori mountain schools

Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz się dowiedzieć o nadchodzących wydarzeniach, które organizujemy w całej Polsce, koniecznie zapisz się do newslettera. Zadbamy o to, aby docierały do Ciebie tylko najważniejsze wiadomości!

premiera

Poznaj wyjątkowe historie

uczniów z edukacji domowej!