Baranki na Piaskowej w Grodzisku Mazowieckim

Adwent. Czas przygotowań na przyjście Mesjasza, oczekiwania na moment, gdy Słowo ciałem się stało…

W centrum naszego spotkania: Pismo Święte, żywe Słowo Boga. Na naszym kole liturgicznym zagościły nie obrazy, ale cytaty z Biblii, odnoszące się do konkretnych wydarzeń z życia Pana Jezusa.

Opowieść o tym, jak powstawała ta wyjątkowa Jedyna Księga, kto ją napisał i co w sobie zawiera, poprowadziła nas przez spotkanie. Po obejrzeniu różnych tłumaczeń Biblii (też na te bardziej egzotyczne dla nas języki jak arabski, chiński, farsi i język shona, którym mówią rdzenni mieszkańcy Zimbabwe), mogliśmy również zobaczyć teksty oryginalne Pisma Świętego: hebrajski (w postaci wydania Tory) i grecki.

Następnie całymi rodzinami skupiliśmy się na wybranym zdaniu pochodzącym z księgi Izajasza, na jednym słowie, na literze. Literze pisanej uncjałą przy pomocy pióra, atramentu i coraz bardziej sprawnej ręki. Po kaligrafii każde z naszych Barankowych dzieci otrzymało swój własny egzemplarz Pisma Świętego.

Był również czas na rodzicielskie rozmowy, wspólnotową mszę świętą oraz poświęcenie własnoręcznie wykonanych wieńców adwentowych.

Udostępnij:

Zloty Baranków

w całej Polsce!

W najbliższym czasie odbędą się trzy wyjątkowe wydarzenia barankowe, na które gorąco Was zapraszamy!

premiera

Poznaj wyjątkowe historie

uczniów z edukacji domowej!