rodzinna szkoła

Leśnej Edukacji

Serdecznie zapraszamy całe rodziny na wyjątkowe warsztaty – Rodzinną Letnią Szkołę Leśnej Edukacji.

Rodzinna Szkoła Leśnej Edukacji to działania wsparciowo-twórczo-rozwojowe rozłożone swobodnie na każdy dzień warsztatów i podpowiadające, jak na co dzień czerpać z bogactwa środowiska przyrodniczego.

Inspirujące do własnych poszukiwań. Dające radość osobistego doświadczenia – tak dzieciom jak i rodzicom – swobodnej twórczości w środowisku przyrodniczym. 

To połączenie pracowni twórczej z pracownią integracji sensorycznej i pracownią przyrodniczą. To spotkanie praktyków – teoretyków – rodziców. To możliwość rozmów i konsultacji w przyrodzie i w sali ze specjalistami w dziedzinie (integracji sensorycznej, rozwoju dzieci, edukacji…).

To także wspaniałe połączenie czasu rodzinnego, wakacyjnego z możliwością samorozwoju, odkrywania nowych ścieżek rodzicielstwa oraz docenienia siebie jako wystarczająco dobrego rodzica!

Każdego dnia zapraszamy na warsztaty terenowe (odbywają się niezależnie od pogody) w godzinach 10-16, potem jest przerwa na obiadokolację i odpoczynek, blok wieczorny zaczyna się planszomanią i wspólnym czytaniem a na koniec dnia ma miejsce spotkanie rozwojowe dla rodziców i opiekunów.

Termin

18 - 23 sierpnia 2024

Krzyżowa

Dlaczego warto wziąć udział?

Weźmiesz udział w działaniach wsparciowo-twórczo-rozwojowych rozłożonych swobodnie na każdy dzień warsztatów.

Dowiesz się, jak na co dzień czerpać z bogactwa środowiska przyrodniczego

Pomożemy czerpać radość z osobistego doświadczenia - tak dzieciom jak i rodzicom - swobodnej twórczości w środowisku przyrodniczym

Tworzymy miejsce spotkania praktyków - teoretyków - rodziców.

Dajemy możliwość rozmów i konsultacji w przyrodzie i w sali ze specjalistami w dziedzinie integracji sensorycznej, rozwoju dzieci, edukacji…

To wreszcie wspaniałe połączenie czasu rodzinnego, wakacyjnego z możliwością samorozwoju, odkrywania nowych ścieżek rodzicielstwa oraz docenienia siebie jako wystarczająco dobrego rodzica!

Dla kogo jest Rodzinna Szkoła Leśnej Edukacji?

Dla całych rodzin. Dla rodziców i dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym do IV klasy włącznie. 

Dla dzieci, by zaznały radości swobodnej zabawy w środowisku przyrodniczym. Dla rodziców, by podążyli za dziećmi i przypatrzyli się, gdzie i dlaczego czują się naturalnie, co lubią, a czego nie lubią, co je wzmacnia i uwalnia właściwy ich naturze potencjał rozwojowy.

Dla rodziców, by wzmocnili się poprzez doświadczenie radości  twórczości, a zarazem nabyli praktyczną wiedzę i narzędzia do tego, jak czerpiąc ze środowiska przyrodniczego, wspierać dzieci poprzez działania z zakresu terapii integracji sensorycznej.

Dla rodziców, aby  odważnie współtworzyli otoczenie edukacyjne swoich dzieci,  rozbudzali ich i swoją ciekawość świata, wewnętrzną motywację do uczenia się i stopniowego przejmowania odpowiedzialności za proces rozwoju.

Miejsce i prowadzący

Miejsce:

Dom Gościny u Sawickich, Beskid Żywiecki. To klimatyczny budynek dawnej szkoły w Krzyżowej. Do dyspozycji są pokoje 4, 5, 6 – osobowe (część z nich z łazienkami) oraz dwie ogólnodostępne łazienki z prysznicami.

Prowadzący:

dr Ewa Kaliszuk, Dorota Piszczatowska, Adam Kaliszuk.

Koszty

Koszty Rodzinnej Szkoły Leśnej Edukacji:

– 850 zł/os dla rodzin ze szkół MMS
– 1100 zł/os dla rodzin spoza szkół MMS 

(dzieci do 2 roku życia bezpłatnie)

Cena warsztatów obejmuje warsztaty, materiały oraz nocleg w Domu Gościnnym u Sawickich, ul. Jana Pawła II 190, Krzyżowa.

Zapisy i zgłoszenia

Wstępne zgłoszenia i zapytania można przesyłać na adres:
[email protected]

Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz się dowiedzieć o nadchodzących wydarzeniach, które organizujemy w całej Polsce, koniecznie zapisz się do newslettera. Zadbamy o to, aby docierały do Ciebie tylko najważniejsze wiadomości!