Wiele symboli w Piekarach Śląskich

20 listopada w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, nasze Baranki uczestniczyły w Skrutinium Znaku Krzyża. Inspiracją była książka ks. Hartlieba pt. “Pierwsza Komunia święta. Droga wtajemniczenia w Paschę Chrystusa”, z której nasz ks. Jarek korzystał jakiś czas temu przygotowując dzieci do pierwszej Komunii Świętej. Nabożeństwo odbyło się w czasie parafialnej Mszy Świętej. Dzieci przyniosły krzyże, które wykonały z gliny na wcześniejszych barankowych spotkaniach. Najpierw ksiądz poświęcił krzyże, później dzieci unosząc te krzyże do góry, wyznały wiarę wraz z całą wspólnotą zgromadzoną na Eucharystii, po czym rodzice nałożyli dzieciom krzyże jako znak wyznanej właśnie wiary. Nasze Baranki wraz z rodzinami aktywnie uczestniczyły w Mszy Świętej, m.in. czytając czytania i modlitwę wiernych. Myślimy, że to było ważne wydarzenie we wspólnocie parafialnej.

Kolejnego dnia piekarskie Baranki uczestniczyły wraz z rodzicami w spotkaniu na temat Mszy Świętej. W namacalny sposób poznawały części Eucharystii, przypominały sobie, ile razy w czasie Mszy słyszą słowa „Pan z Wami”, zastanawiały się, dlaczego „Chwała na wysokości Bogu” to hymn anielski i po co jest kazanie. Z radością sprawdzały, jak ciężki jest mszał i jak to jest dzwonić dzwonkami. Ale przede wszystkim, w zadziwiającym skupieniu, słuchały co się dzieje w czasie liturgii eucharystycznej (zwłaszcza kiedy ten opis przeplatany był opowieściami o cudach eucharystycznych). Podziw dzieci w tym temacie jest bezcenny 🙂