Sakramenty w Nowym Sączu

Kolejne spotkanie już za nami. Tym razem motywem przewodnim był sakrament chrztu świętego, w nawiązaniu do chrztu Pana Jezusa w Jordanie, pozostałe sakramenty, modlitwa Ojcze nasz.

Tradycyjnie rozpoczęliśmy mszą świętą, podczas której o. Bogdan przybliżył nam sakrament chrztu i jego symbole. Rodziny miały możliwość odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, a dzieci odpalenie swoich świec od paschału. Na mszę zaprosiliśmy babcie i dziadków a dzieciaki przygotowały dla nich laurkami. Dziadkowie, którzy nie mogli do nas dojechać, łączyli się z nami, za pomocą internetu. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Dzięki tej mszy mogliśmy przybliżyć dziadkom Barankowe przygotowania dzieciaków do sakramentu I Komunii Św.

W dalszej części naszego spotkania przeszliśmy przez nasze koło liturgiczne, gdzie mogliśmy sobie powtórzyć, co się wydarzyło w ciągu ostatniego miesiąca. Rodziny przygotowały scenki związane z pierwszymi latami życia Pana Jezusa. Było przy tym mnóstwo śmiechu i zaangażowania rodzin. Byłam pod wielkim wrażeniem ich kreatywności.

Po obiedzie mieliśmy czas na rozmowy z rodzicami odnośnie ostatniego miesiąca, trudnościach i radościach. Przy rozmowie o spowiedzi św., jeden z ojców powiedział nam ciekawą rzecz. Kiedy idą do spowiedzi ze starszymi córkami, które są już po I Komunii św., opowiada im o tym, że Pan Jezus czeka na nie z szeroko otwartymi ramionami i nie może się na nie doczekać. Czyż to nie wspaniałe iść na takie spotkanie – mnie w dalszym ciągu przechodzą ciary jak to sobie wyobrażam – taka radocha 🙂

W nawiązaniu do pierwszego sakramentu, jakim jest chrzest św., przeszliśmy przez wszystkie sakramenty jakie mamy w naszej wspólnocie Kościoła. Mogliśmy porozmawiać czym się charakteryzują poszczególne sakramenty, które możemy przyjąć tylko raz w życiu, a które wiele razy, które może udzielić ksiądz a które niekoniecznie.

Na koniec porozmawialiśmy sobie o modlitwie Ojcze nasz, a rodzinki zaprezentowały swoje interpretacje.

Już z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie podczas którego porozmawiamy o 10 przykazaniach i poszerzonej taśmie darów.

Udostępnij:

Zloty Baranków

w całej Polsce!

W najbliższym czasie odbędą się trzy wyjątkowe wydarzenia barankowe, na które gorąco Was zapraszamy!

premiera

Poznaj wyjątkowe historie

uczniów z edukacji domowej!