Pierwsze spotkanie Baranków w parafii św. Józefa w Katowicach

W niedzielę 25 września odbyło się nasze pierwsze spotkanie grupy Baranki w ramach przygotowań dzieci do wczesnej/pierwszej Komunii Świętej w parafii Św. Józefa w Katowicach.

Nasza rodząca się wspólnota zgromadziła 10 rodzin, księdza Grzegorza oraz dwie rodziny: Wiolę i Marka z dziećmi oraz Karolinę z córką, którzy podjęli się wspierania nas w samych przygotowaniach oraz przeżywaniu tego wyjątkowego czasu w budowaniu i ożywianiu życia religijnego naszych rodzin i całej wspólnoty.

Spotkanie składało się z dwóch części, z których pierwsza rozpoczęta zapaleniem świecy skupiła się wokół koła Roku Liturgicznego. 

W drugiej części spotkania dzieci miały okazję wykonać kilka prac plastycznych, które będą stanowić część komunijnej książki powstającej z ich przygotowywania się do sakramentu Komunii Świętej. Oprócz prac artystycznych dzieci mogły zachować kartkę z wypisanymi lub narysowanymi życzeniami/pomysłami spędzenia owocnego czasu z mamą do naszego kolejnego spotkania. 

Książka podsumowująca okres przygotowywania się dzieci do Komunii Świętej ma charakter indywidualny i stanowić będzie wyjątkową pamiątkę z tego okresu. Zostanie również złożona jako dar przed ołtarzem w dniu ich Pierwszej Komunii Świętej. 

Kolejne nasze spotkanie już niedługo, bowiem 9 października 
Do zobaczenia zatem

Pozdrawiamy,
Wioletta i Marek Richter 
Karolina Swoboda 
ks. Grzegorz Kapuła 

Udostępnij:

Zloty Baranków

w całej Polsce!

W najbliższym czasie odbędą się trzy wyjątkowe wydarzenia barankowe, na które gorąco Was zapraszamy!

premiera

Poznaj wyjątkowe historie

uczniów z edukacji domowej!