Pierwsza Spowiedź i Komunia Święta na Jamnej

W dniu 14 kwietnia jamnejskie Baranki przystąpiły po raz pierwszy do Sakramentu Pokuty i Pojednania. Na Mszy Świętej przed spowiedzią ojciec Grzegorz Kluz, nasz kochany pasterz, w homilii przeprowadził dzieci przez tajemnicę śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa, przypominając nam wszystkim o życiu, jakie otrzymujemy w Chrystusie, następnie odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne. Po Mszy w melodii kanonów i pieśni, dzieci przystępowały do Sakramentu Pokuty. Otwarte tabernakulum, dzieci i sam Jezus, przed którym mogły po raz pierwszy stanąć w prawdzie. Przytulenie rodziców i nałożenie białej szaty – zaproszenie na ucztę! 

W dniu 15 kwietnia, w sobotę przed Niedzielą Miłosierdzia jamnejskie Baranki przyjęły do swoich serc Pana Jezusa. Ojciec Grzegorz wytłumaczył znaczenie hebrajskie słowa owieczka, które w odniesieniu do dziewczynki brzmi talita, “talita kum”, do chłopca talij… Jezus daje życie swoim owieczkom, podnosi i dba o nie. Od teraz 11 – cioro Baranków stało się monstrancją dla Żywego Chrystusa. 

Uroczystość była przepiękna. Ciężko wyrazić to słowami. My z Maćkiem, jako prowadzące małżeństwo, chcieliśmy podziękować Ojcu Grzegorzowi za ogrom pracy i wielkie serce, za bycie z nami. A Wam Kochane Rodziny za każdą chwilę przeżytą z Wami. Łzy wzruszenia towarzyszyły nam tego dnia. Radość bycia, Wspólnoty, relacji, które dotykały najgłębszych miejsc naszych serc. Dziękujemy! Niebawem spotkanie rocznicowe!

Udostępnij:

Zloty Baranków

w całej Polsce!

W najbliższym czasie odbędą się trzy wyjątkowe wydarzenia barankowe, na które gorąco Was zapraszamy!

premiera

Poznaj wyjątkowe historie

uczniów z edukacji domowej!