Ostatnie spotkania przed przyjęciem pierwszych Sakramentów Pojednania i Spowiedzi św. na Freta

Warszawska grupa Freta 1 – za nami już dwa ostatnie spotkania przed przyjęciem przez naszych podopiecznych pierwszych Sakramentów Pojednania i Spowiedzi św. Był to czas bardzo intensywnej pracy i przygotowań!

Ojciec Robert wtajemniczał dzieciaki (i rodziców) w istotę Mszy świętej. Omawialiśmy też modlitwę „Ojcze Nasz”, a Siostra Beata poprowadziła dzieci przez Wielki Tydzień i Triduum Paschalne. Odbyliśmy wspólnie Drogę Krzyżową, podczas której każda z rodzin rozważała wybraną jej stację. Był też czas na rodzinne przedstawienie tematu historii Eucharystii (w trakcie którego dzieciom udało się nawet umknąć złemu faraonowi i przekroczyć Morze Czerwone).

Mieliśmy również spotkanie w kościele „Kościół jako dom i jako świątynia”, Ojciec nawiązał do przygotowania do spowiedzi w kontekście poszukiwania w sobie dobrych stron, które być może zaniedbujemy. Udało nam się też zorganizować warsztaty lepienia z gliny, podczas których dzieci z rodzicami przygotowały pamiątkowe krzyże. Już są wypalone i czekają na uroczystość, a to już 23 kwietnia!

Dziękujemy za ten okres przygotowań, wspaniałą pracę i trud Siostrze Beacie i Ojcu Robertowi!