Leśne przedszkole MMS w Krzyżówkach

Co się u nas dzieje?

Codziennie: Zakładamy kalosze, leśne ubranka, zabieramy skrzynki z narzędziami potrzebnymi do działań i wyruszamy na wyprawę do “Leśnych Labiryntów” lub “Szałasów” .

Okresowo/sezonowo: Wiosną podziwiamy budzącą się do życia przyrodę. Wczesnym latem łapiemy promienie słońca, biegamy za motylami, słuchamy śpiewu ptaków. Jesienią biegamy po szeleszczących liściach, zbieramy grzyby. Zimą lepimy bałwana, budujemy igloo, zjeżdżamy na jabłuszkach.

Leśne zabawy to budowanie szałasów, wspinanie się na drzewa, robienie klusek z błotka, czy budowanie sklepu z darami natury. Tu zwykły patyk zamienia się w łyżkę do gotowania, miecz czy czarodziejską różdżkę. Las to świetne miejsce do nauki nie tylko przyrody, ale także i matematyki, i języka. Ważnym elementem naszych wyjść jest wspólnie rozpalanie ogniska, dzięki któremu nie tylko możemy się ogrzać, ale również usmażyć coś do zjedzenia.

Okresowo organizujemy spotkania dla rodziców – podczas wspólnych działań i zabaw doświadczamy natury, rozmawiamy o ważnych dla nas sprawach związanych z rozwojem dzieci, palimy ognisko i po prostu jesteśmy ze sobą.

Poznaj nas lepiej!

Magdalena Pruś

Jestem mama dwójki wspaniałych dzieci, których wychowanie pokazało mi, że chce zawodowo pracować z najmłodszymi, ale w takim miejscu gdzie będą mogły realizować swoje codzienne potrzeby i marzenia o wspólnej, dobrej zabawie na łonie natury…  

I do tego też dążyłam. Dlatego cieszę się, że siedem lat temu poznałam leśne przedszkola w szkołach MMS i mogłam rozpocząć w nich pracę. 

Codzienna zabawa w leśnym przedszkolu uświadamia mi jak ważny jest dla małego dziecka kontakt z naturą, swobodna i nie zawsze kierowana zabawa, która naturalnie prowadzi dzieci do poznania otaczającego nas świata.

premiera

Poznaj wyjątkowe historie

uczniów z edukacji domowej!